Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Thin positive: Μυστικά ελέγχου της πείνας και της διατροφής
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2  3  ..  5
Author: Subject: ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!
NADINE
Moderator
*

Registered: 15/3/08
Member Is Offline

Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 6/4/08 στις 02:23
ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ!

ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΚΙ ΕΘΑΨΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ,ΤΑ ΘΕΛΩ ΜΟΥ,ΤΗ ΦΩΝΗ ΜΟΥ.
ΕΧΤΙΣΑ ΤΕΙΧΟΣ ΛΙΠΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΑΟΡΑΤΗ ΚΙ ΑΣΦΑΛΗΣ.
ΠΕΤΥΧΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ:ΜΈΚΑΝΑ ΣΤΟΧΟ ΓΙΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΔΙΕΛΥΑΝ.
ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΣΙΩΠΩ,ΝΑ ΥΠΟΜΕΝΩ,ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟ ΞΕΡΟΚΟΜΜΑΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗΣ.
Μ'ΕΧΑΣΑ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΥΛΟΥΣΑΝ...
ΕΨΑΧΝΑ ΝΑ ΜΕ ΒΡΩ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ,ΩΣ ΣΤΕΡΝΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΖΩΗΣ.
ΑΠΟΖΗΤΟΥΣΑ ΜΑΝΕΙΩΔΩΣ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΟΥΣ.
ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΛΑΣΟΥΝ ΤΟ ΞΕΝΟ ΑΥΤΟ ΣΩΜΑ ΚΑΙ Ν'ΑΓΓΙΞΟΥΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ.
Α Π Ε Τ Υ Χ Α !
ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ. ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ. ΑΛΛΑΖΩ ΠΟΡΕΙΑ.
ΑΠΟΓΥΜΝΩΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΟΥΡΛΙΑΖΩ :
ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΡΩ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! ΕΣΤΩ ΤΩΡΑ!
ΕΔΩ ΣΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΤΑ ΜΙΣΑ,ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΤΕ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΙ Ο ΕΛΥΤΗΣ...

"ΕΔΩ ΣΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΤΑ ΜΙΣΑ
ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ
ΓΙ'ΑΛΛΟΥ,ΓΙ'ΑΛΛΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ

ΣΤ'ΑΛΗΘΙΝΑ,ΣΤΑ ΨΕΥΤΙΚΑ
ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ Τ'ΟΜΟΛΟΓΩ
ΣΑΝ ΝΑ'ΜΟΥΝ ΑΛΛΟΣ ΚΙ ΟΧΙ ΕΓΩ
ΜΕΣ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΡΕΥΤΗΚΑ

ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣΕΧΕΙ
ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑ
ΠΑΝΤΑ,ΠΑΝΤΑ ΘΑ΄ΝΑΙ ΑΡΓΑ
ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ"

http://www.ticker.7910.org/wa__115__04qc0000kw2BMDAwOGQ0fDU4OTUyMDFkYXxBYnJhIEthdGFicmEh.gif
View user's profile View All Posts By User U2U Member
FREEDOM8
Μέλος
**

Registered: 1/4/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 6/4/08 στις 18:37

Οποτε ακουω αυτο το τραγουδι βουρκωνω απο την απεραντη θλιψη που νιωθω.......................Με αγγιξες....
Μακαρι να χαμε δυο ζωες,τι καλα που θα ταν..................
Εχω ξοδεψει δωδεκα χρονια απο τη ζωη μου μετρωντας θερμιδες,καταγραφοντας κιλα και γραμμαρια και καταστρωνοντας σχεδια και πλανα της ''και καλα'' νεας μου διαιτας,νεας μου ζωης...
Εχω ξεχασει τι θα πει να εισαι φυσιολογικος ανθρωπος...Η ζωη μου τα τελευταια δωδεκα χρονια ηταν εναλλαγη βουλιμικων επεισοδιων και διαιτας,φαγητο,πολυ φαγητο,παρα πολυ φαγητο και τυψεις,πολλες τυψεις,παρα πολλες τυψεις......
Και τωρα?
Τωρα εχω φτασει στα ορια μου πια,με νιωθω πως δε θα αντεξω αλλο ετσι...
Και ψαχνω.........Ψαχνω μεσα μου,εξω μου,γυρω μου.......Παντα εψαχνα,αλλα τωρα ειναι αλλιως....Δεν αντεχω να βλεπω αλλο τη ζωη να φευγει μεσα απο τα χερια μου......Σπαραζω....Γιατι ειχα τοσα ονειρα....Και μου ζητανε το λογο......Και δεν εχω τι να τους πω........Μονο το κεφαλι σκυβω........Και ντρεπομαι να τα κοιταξω καταματα.........
Και νομιζω πως κατι βρηκα,κατι ξεθαψα.Μακαρι.Θα το παλεψω,θα προσπαθησω τουλαχιστον....μαζι με ολους εσας,να βρει ο καθενας τη δικη του,εστω και φτωχικη ιθακη.........
Kleanthis
Τακτικό μέλος

Registered: 6/2/06
Member Is Offline

Mood: Ευθυμοφανώς αυτοκαταστροφική
Warnings:

[*] posted on 6/4/08 στις 19:49

FREEDOM8 :( :(

...προσυπογράφω...:( :(

με το δεξί παγωμένο μου χέρι...

If someone wants a piece of you,then he is missing something for himself...

Εδώ μένω!Πάτα,να δεις!
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
NADINE
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 6/4/08 στις 23:38

"ΚΟΙΤΑΖΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΧΑΡΑΖΕΙ...
ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ ΧΘΕΣ."
ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΙ Ο ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΣΤΟΝ "ΒΥΘΟ" ΤΟΥ
FREEDOM8,ΕΧΩ ΞΟΔΕΨΕΙ ΤΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΧΕΔΙΑ ,ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ...
ΣΤΟΧΟΙ,Η ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΗΤΑΝ ΠΡΟϋΠΟΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΝΑ ΖΗΣΩ,ΝΑ ΧΑΡΩ...
ΥΠΗΡΧΑ ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ, ΓΙΑ ΤΟ "ΟΤΑΝ ΘΑ..." ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΟΥ ΚΑΤΑΝΤΟΥΣΕ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...
ΚΑΠΟΙΑ ΟΝΕΙΡΑ,ΧΑΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΩ ΠΙΑ...
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΥΧΗ,ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΩ...
ΑΚΟΜΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΔΙΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ: ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΣΗΜΕΙΩΜΕΝΟΣ ΣΕ ΑΠΩΛΕΙΑ ΒΑΡΟΥΣ ΑΝΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ
ΣΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΑ,ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟΣΑ,ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΣΑ...
ΚΙ ΗΡΕΜΩ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΕΝΣΑΡΚΩΘΗΚΕ ΚΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ...
ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΔΩ,ΑΚΟΜΗ,ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΝ ΔΙΕΞΟΔΟ...
ΑΡΚΕΤΑ! ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΣΩ!
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΙΘΑΚΗ,ΑΣ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΦΩΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ...

http://www.ticker.7910.org/wa__115__04qc0000kw2BMDAwOGQ0fDU4OTUyMDFkYXxBYnJhIEthdGFicmEh.gif
FREEDOM8
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 6/4/08 στις 23:58

Εχεις τοοοοοσο δικιο.κ εγω ποτε δεν ευχηθηκα να ναι τοσο μακρυς ο δρομος,ποτε δεν το απολαυσα,το επαθα απλα και τι εμαθα ακομα δεν καταλαβα....οσο γι αυτα τα αναθεματισμενα τα σχεδια στο χαρτι μαλλον σα βιτσιο πιο πολυ θα το χαρακτηριζα,γιατι ποση προσωπικη αποτυχια πια να αντεξει καποιος???και ποιο ειναι το γελοιο?εχω το θρασσος και ακομα συνεχιζω και γραφω...
NADINE
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 00:07

ΜΑ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!
ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΦΟΥ ΓΕΜΙΣΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΝΑΝ ΚΑΔΟ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ Μ'ΑΥΤΑ,ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΛΑΠΤΟΠ,ΤΟ ΜΟΛΥΝΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΟΛΙΟ! ΚΑΙ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΣΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΗΣ ΧΑΖΟΜΑΡΑΣ ΜΟΥ! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΗ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΑΛΛΙΩΣ....ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!

FREEDOM8
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 00:28

Ναι,και εγω το εχω κανει!να,ειναι που παιρνει η στρατηγικη εναν πολυ επισημο χαρακτηρα,κατι σαν τα μυστικα του κρατους ενα πραγμα..''το τελειο σχεδιο''προσοχη μη διαρρευσει!μονο που παντα η εφαρμογη του αφορα καποιον αλλον,ποτε εμενα και ο αχρηστος αυτος παλι δεν τα καταφερε....και το σχεδιο για αλλη μια φορα ναυαγησε...τι να πω,αβυσσος η ψυχη,αβυσσος και το μυαλο και ας καθομαστε εμεις να κανουμε πλανα...
bsmandy
Μέλος
**

Registered: 19/3/08
Member Is Offline

Mood: βοήθειααααααααα
Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 19:25

Καλησπέρα κορίτσια και αγόρια !!!
Το δικό μου "τέλειο σχέδιο" το έχασα !!!!! Ούτε το PC μου δεν άντεξε τόσο προγραμματισμό (μέχρι και πίνακα στατιστικών είχα κάνει!!!), είδε και απόειδε το κακόμοιρο και ... έκαψε τον σκληρό !!!!!!! ΑΛΗΘΕΙΑΑΑ !!!!
Σα να μου είπε "άντε κυρά μου να περπατήσεις μπας και κάψεις κανα γραμμάριο λίπους" να κινηθεί και κανένα άλλο μέρος του σώματος εκτός από τα δάχτυλα !!!
Τώρα, στο laptop δεν κάνω σχέδια, φοβάμαι μην το κάψω και αυτό !!!
Και τώρα τι κάνουμε παιδιά ???
NADINE
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 19:42

ΑΡΧΙΖΩ Ν'ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΟΥ Μ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ!
ΜΗΠΩΣ ΚΑΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ?
ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ(ΕΛΠΙΖΩ)ΓΙΑ Ν'ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ
"ΠΟΙΟΝ,ΤΟΝ ΗΔΗ ΚΑΜΜΕΝΟ?"
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ PC ΣΟΥ ΟΜΟΛΟΓΩ ΔΕ ΜΕ ΠΟΛΥΣΥΜΦΕΡΕΙ...
ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?

τζενη
Τακτικό μέλος

Registered: 7/4/08
Member Is Offline

Mood: καλα παω
Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 19:51

δεν ξερω αν υπαρχει κανενας ποιο παλιος απο μενα εδω μεσα
το προτο πλανο διαιτας μου το κανα πριν 29 χρονια
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
bsmandy
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 19:55

Γιατί, συμφέρει εμένα νομίζεις ???
Παρόλο που δουλεύω πολύ (κάνω 4 χλμ/ημέρα - τα περισσότερα μέσα σε ένα μαγαζί ), μη μου πεις να περπατήσω, γίνεσαι εχθρός μου αυτόματα, χαχα !!!!!!!!!!!
Το πιο χαλαρό που έχω να προτείνω αυτή τη στιγμή είναι να μπαίνουμε σε διάφορα site με θέμα την παχυσαρκία, να δουλεύει ο εγκέφαλος (ναι, ναι, αυτός ο καμμένος !!!) μπας και κάψουμε έτσι καμιά θερμίδα !!! Άσε που με το μπες-βγες είναι σα να περπατάς, δεν είναι ??? Όχι, εεε ??? Κρίμα...
Τότε θα προτείνω κάτι που μου είχε πει η διαιτολόγος μου "αχαλίνωτο σεξ αλλά... όχι με τον σύζυγο!!!!!!". Δεν το έχω δοκιμάσει (είπα να μείνω πιστή), λέτε να είχε δίκιο ????
NADINE
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 20:48

bsmandy,ΒΑΡΥ ΤΟ ΤΙΜΗΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΤΟΣ!
τζενη,ΕΓΩ ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ...ΠΡΩΤΗ ΔΙΑΙΤΑ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ 25 ΧΡΟΝΙΑ (ΘΕΕ ΜΟΥ,ΤΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ!!!!!!!!),
ΣΥΝΕΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΛΑΝΑ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ...
ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ? ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ Σ'ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΩΝ ΤΑΡΑΧΩΝ (ΟΧΙ ΠΩΣ ΣΑΣ ΑΛΛΑΖΩ!) ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ,
ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΣΩΣΤΑ! ΛΕΩ ΤΩΡΑ...

τζενη
Τακτικό μέλος

Registered: 7/4/08
Member Is Offline

Mood: καλα παω
Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 20:59

κοριτσια γειααααα
εκει μαλλον ειναι το προβλημα στον εγκεφαλο αλλα τι να κανουμε να τον αλλαξουμε;;;;;
οσο για τις απιστιες κι εγω μεσα
σιγα λες και μ αυτους κανουμε και πολλα
εγω τουλαχιστω (δεν ξερω αν ειναι το κομπλεξ των κιλων η κατι αλλο) αλλα .........
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
bsmandy
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 21:18

Βαρύ το τίμημα δεν λες τίποτα (καμιά 70αριά κιλά θα'ναι !!!)
Προσπαθώ να θυμηθώ, πρέπει να έχουν περάσει 22 χρόνια από την πρώτη δίαιτα !!!!!!! πωπω, δεν το είχα συνηδειτοποιήσει !!!
Αλλά έχουν περάσει και 20 χρόνια από το πρώτο καρδιοχτύπημα για το παληκάρι μου (10 Απρίλη ήταν και το έχω συνηδειτοποιήσει απόλυτα !!!) και δεν τον αλλάζω με τίποτα !!! Ισως επειδή είμαστε τόσα χρόνια μαζί να μην έχω νοιώσει
το κομπλέξ των κιλών μου και προσπαθώ να ακολουθήσω τις συμβουλές της διαιτολόγου μου αλλά... με τον σύζυγο ;-)
Τις υπόλοιπες συμβουλές της να δω πότε θα ακολουθήσω ???

Φιλάκια κορίτσια !!!
FREEDOM8
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 21:34

Aνεξαρτητα απο τον αριθμο των κιλων που βαραινουν τον καθενα μας,επειδη ειμαστε σε site διατροφικων διαταρραχων νομιζω πως τα βαριδια στην ψυχη ειναι σε ολους μας αρκετα τοσο οσο να δουμε οτι...........πηραμε τη ζωη μας λαθος.........τελικα........και..........ας αλλαξουμε επιτελους ζωη...........
Γιατι οπως λεει και σε ενα τραγουδι αγαπημενη καλλιτεχνιδα ''....οι ευαισθητοι αμυνονται στη ζωη κ αργουν-κ η λαχταρα τους συνηθισε να παταει το φρενο........''.Νομιζω πως αυτη η ρημαδα η ευαισθησια μας,η βαθια ευαισθησια,οχι αυτη των και καλα ''ευαισθητων και ντελικατων γυναικων'',αυτη η ευαισθησια που σε κανει οντως ξεχωριστο ανθρωπο,φταιει και αυτη.....
NADINE
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 21:46

FREEDOM8,ΕΠΙΑΣΕΣ "ΕΥΑΙΑΣΘΗΤΟ" ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ...ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ,ΛΕΕΙ?
ΑΣΧΕΤΟ:ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ,ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ

FREEDOM8
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 21:51

Ειναι ενα παρα πολυ ωραιο παλιο σχετικα κομματι της γαλανη,δεν ειμαι σιγουρη για τον τιτλο,νομιζω''εγω μιλαω για δυναμη''.Αξιζει να ψαξεις να το βρεις..
NADINE
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/4/08 στις 21:59

ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ Η ΓΑΛΑΝΗ!
ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ(ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΣΤΙΧΟ-ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ)
ΤΟ ΕΧΩ ΚΙΟΛΑΣ...ΟΝΤΩΣ ΩΡΑΙΟ!
ΑΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΝΩ ΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ "ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ ΤΟΥΤΗ Η ΣΙΩΠΗ" ΣΕ ΓΑΛΑΝΗ (ΕΠΙΣΗΣ ΑΣΧΕΤΟ!)

gourounaki
Τακτικό μέλος

Registered: 9/4/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 1/5/08 στις 16:30

κοριτσια πιαστε την ζωη απο τα μαλια κ ορμιξτε!!!μην κα8εστε να σκευτεστε τα παλια κ ολα αυτα τα 8λιβερα!!!!μια ειναι η ζωη οσο δυσκολο κιαν ειναι ΠΡΕΠΕΙ να προσπα8ησουμε εστω να ζησουμε κ εμεις ευτιχησμενες!μονο οι δειλοι το βαζουν κατω.μην το βαζετε κατω ολο και καποια λυψη χαρα 8α γευτειτε καπια στιγμη!

http://ticker.7910.org/wg__75__124g0000-Q80NDJqfDg3NDg5NXw5IGtnIGxvc3QgdG8gZ28.gif
http://i297.photobucket.com/albums/mm204/love_huihui/Pig.gif

Υψος=1.68

Ηλικια=28

my online game
http://s2.bitefight.gr/c.php?uid=39647
alex1970
Τακτικό μέλος

Registered: 17/4/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 2/5/08 στις 08:23

Μην κανουμε τα πραγματα τοσο τραγικα ! μην ασχολουμαστε τοσο πολυ με το θεμα του φαγητου ,τι θα φαω ,πως θα αντεξω και ολα τα σχετικα .Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να γινεται εμμονη η σκεψη της απωλειας βαρους .το βαρος δεν χανεται γρηγορα και μονο αν γινει τροπος ζωης το πως θα τρωω απο εδω και περα (φυσικα προσαρμοζμενα παντα στον σωματοτυπο μου και στις γευστικες μου απολαυσεις ) ειναι δυνατον να το διατηρησω.Το φορουμ πιστευω οτι εχει παντα βοηθητικο στοχο μην το μετατρεπεται σε χωρο αφεσης αμαρτιων .Μιλαω παντα γενικα και οχι συγκεκριμενα σε προσωπικο επιπεδο.Προσπαθηστε να δυναμωσεται τον ευατο σας γιατι πραγματικα μονο αυτος ειναι ο μοναδικος σας φιλος.Μην κοιτατε τι κανατε μεχρι τωρα αλλα απο εδω και περα .Βαλτε λιγο ταξη τον ευατο σας και θα δειτε οτι και η ζωη σας θα αλλαξει συντομα.Δεν ειμαστε παιδια που ζηταμε συνχωρεση ,ουτε γενετικα λαθη .Τα παντα διορθωνονται αν σταματησω ,αναπροσαρμοσω ,αλλαξω επιτελους την συμπεριφορα μου.Δεν μπορουν να μας σωσουν ουτε ειδικοι ουτε μαγικες σκονες ουτε μαγικα χαρτακια.Αλλαζω τον ευατο μου και αλλαζει και χωρος γυρο μου.
gourounaki
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 2/5/08 στις 10:01

Ναι συνφομω με τον Αλεξ το 8εμα ειναι τι 8α κανουμε απο εδω και περα.οκ εγω δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα παντα ειμουν αδυνατη τα τελευταια 4 χρονια εφτασα 84 αλλα οκ.μου ειχε γινει κ μενα εμονη ιδεα αλλα καταλαβα κατι που με βη8ησε.οτι τα κιλα φευγουν σιγα σιγα κ με γυμναστικη και με αλλαγη τροπου σκεψης.τροω υγειηνα ΟΤΑΝ πεινασω και οχι τροω απο συνει8ια κ λαιμαργια.ετσι εδω και 12 μερες π δεν περνω τα φαρμακα reductil εχω χασει 1 κιλο αργα κ στα8ερα και δεν πειναω κα8ολου κ ολα πανε μια χαρα.τροω λιγο τροφημα που δενπαχενουν αν και εχω ζαλαδες γιατι τροω λιγοτερα απο σα πρεπει αλλα σιγα σιγα το ξεπερναω

http://ticker.7910.org/wg__75__124g0000-Q80NDJqfDg3NDg5NXw5IGtnIGxvc3QgdG8gZ28.gif

Υψος=1.68

Ηλικια=28

my online game
alex1970
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 2/5/08 στις 10:14

αμα μου λες για ζαλαδες μαλλον πολυ λιγοτερο απ οτι χρειαζεται τρως ,δεν ειναι καλο αυτο .
gourounaki
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 2/5/08 στις 10:29

δεν μπορω να φαω με το ζορι αν πιεζω τον εαυτο μου 8α ανοιξει το στομαχι μου κ δεν 8ελω.οι ζαλαδες μπορει να ειναι ακομα απο τα φαρμακα αυτα.εσυ ποσα κιλα εισαι?τικερακι δεν βλεπω :P:P

Υψος=1.68

Ηλικια=28

my online game
alex1970
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 3/5/08 στις 12:21

1. οσο αναφορα το βαρος μου ειμαι 78 κιλα με υψος 1.75
2.το να βαλω τικερ και να βαζω σαν στοχο το ιδανικο βαρος ειναι μεγαλο λαθος ,παντα βαζουμε το μηνιαιο στοχο και οχι το ιδανικο βαρος μιας που αν ειναι να χασω λεμε τωρα 25 κιλα ειναι φυσικο να απογοητευτω .
3.το ιδανικο βαρος δεν ειναι απολυτα σωστο υπαρχουν 9 τυποι περιπου που μπορουμε να υπολογισουμε το ιδανικο βαρος με αποκλεισης ως και 5 κιλα μεταξυ τους
4. απο αποψη υγιειας σωματοτυπος με ΒΜΙ 18,5 μεχρι 25 θεωρηται οτι δινει παντα τις μικροτερες πιθανοτητες νοσηματων που συνδεονται με παχυσαρκια (εμφανιση διαβητη τυπου 2 ,υπερλιπιδαιμιες ,υπερταση ,καρδιακα προβληματα) και παντα μιλαμε για πιθανοτητες γιατι μπορει και να σου τυχει εστω και αν εισαι σε φυσιολογικα κιλα.
συμπερασμα αδυνατιζω παντα για μενα ,για να λειτουργει καλιτερα ο οργανισμος μου και εφοσον εχω αποκτησει το εν σωματι υγιει αρχιζει και το μυαλο να δουλευει πιο σωστα , να αποκτω μενα ειμαι ευχαριστιμενος με το σωμα μου
5.φυσικα οταν καποιος η καποια εχει αποκτησει το φυσιολογικο βαρος και παλι υπαρχουν προβληματα οσο αναφορα την συμπεριφορα του ατομου μιας που τοτε αρχιζει να κτυπα η πορτα της ανορεξιας ή πιο απλα ο φοβος να μην φαω.με λιγα λογια ο αντιπαλος σας ειναι ο ευατος σας αλλα και ταυτοχρονα και φιλος σας ,προσπαθηστε να συμφιλοθηται μαζι του για να αλληλοβοηθηθειται ,αλλα παντα με μετρο ,παντα με συνεση.Αλλαζω τροποποιω και σταθεροποιουμαι στην καθε κασταση (παχυσαρκια -υγιες βαρος ) τοσο σε σωματικο επιπεδο αλλα και το κυριοτερο σε ψυχικο.Τελικα αυτο ειναι το κυριοτερο
natallia
Τακτικό μέλος

Registered: 17/7/07
Member Is Offline

Mood: συγκρατημενα αισιοδοξη
Warnings:

[*] posted on 3/5/08 στις 12:38

xθες το βραδυ γυρισα σπιτι αργα γυρω στις 10 το βραδυ (ελειπα απο τις 7 το πρωι), κομματια, ελεγα πρεπει να βρασω να φαω το μπροκολο που εχω στο ψυγειο ωσπου ο καλος μου ο αντρας μου λεει παω για dvd (πως λεμε παω για τσιγαρα και ερχομαι ) μονο που ηρθε και μου εφερε μια μπυρα( το μεγαλο τενεκεδακι ) και δυο τυλιχτα σουβλακια με κοτοπουλο.
τα εφαγα ολα και πηγα για υπνο,
ολο ο βραδυ ειχα εφιαλτες φοραγα τα παντελονια μου και δε χωραγανε λεει, και τα μπουτια μου φουσκωναν σαν φρατζολακια και εσκιζαν τα μπατζακια μου, επιπλεον η κοιλια μου λεει ειχε κανει αναγλυφο με το λογοτυπο που εχει το κουμπι του τζιν μου.
δεν τολμαω να ζυγιστω φοβαμα, φοβαμαι οτι μεγαλωνω, και δε θα ελεγχω πια τιποτα ουτε την ορεξη μου ουτε το σωμα μου

[url=http://ticker.7910.org/eng][img]http://ticker.7910.org/wg__70
.__01uD0000-Sf-Nzc3MTI0cGh8MjAwbHx5b3VyIHRleHQ.gif[/img][/url]
 Pages:  1  2  3  ..  5

Διατροφική νοημοσύνη: Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία  Στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Διαβάστε Αναλυτικά

Go To Top