Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Thin positive: Μυστικά ελέγχου της πείνας και της διατροφής
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  ..  176  177  178  179  180  ..  208
Author: Subject: πανεπιστημιακο νοσοκομειο ριου
pm60
Μέλος
**

Registered: 1/7/12
Member Is Offline

Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 16/8/12 στις 23:47

Quote:
Originally posted by Γλαύκη
Μαρια εγω θα παω την Τεταρτη 22 του μηνα.Μου εχουν πει οτι ειναι ελαφροχερης ο καθηγητης.Μακαρι γιατι ειμαι πολυ φοβιτσιαρα...

Μην φοβασαι καθολου εδω εγω που ειχα τοσους πονους και δεν επαθα τιποτα, τσακ τσακ τσακ ουτε που θα το καταλαβεις ποτε στα εβγαλε...και για να μην ειμαι παραλογη αυτο που αισθανεσαι ειναι ενα μικρο τραβηγαματακι...μην σκας...αντε με το καλο κοπελα μου θα δεις οτι θα αισθανθεις πολυ καλυτερα χωρις αυτα...καλη επιτυχια και στις εξετασεις σου:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

http://www.ticker.7910.org/wa__113__03dC00000g41Mzg1fDAwMDAxMTFkYXx5b3VyIHRleHQ.gif

επεμβαση στο ριο 19/7/2012 χολοπαγκρεατικη εκτροπη με γαστρικη παρακαμψη κατα Roux-Y
View user's profile View All Posts By User U2U Member
-wow-
Θαμώνας

Registered: 17/6/11
Member Is Offline

Mood: always with a smile on me face!
Warnings:

[*] posted on 17/8/12 στις 01:10

Γλαυκη μου εμενα μου πηγαινε να, να βγαλω τα ραματα αλλα οταν μου τα εβγαλε ο γιατρος μου δεν καταλαβα τιποτα!!!
Εντομεταξυ του ειπα να βγαλω και εγω κανα 2 με το ειδικο ψαλιδακι (ειχα αυτα που ειναι σαν συραπτικα!!!) αλλα ξεχαστηκα μετα και δεν εβγαλα τελικα!!! bummer!!!! xaxaxaxax

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΧΑΛΒΑΔΕΣ! (αυτους του εμποριου, ξερετε χωρις ΚΑΡΥΔΙΑ! aaarrggggg!!! )
PUT ON SOME BRAINS CZ YOU START LOOSING THE F*CKIN GAME GUL!! MAN UP!
Υψος 1,78
29*03*2012
http://www.ticker.7910.org/wa__72__13X60000-Sf-NjAxNzMxfDAwMDQ1OWxhfEkgYW0gU2FpbG9yIE1vb24hISEg.gif
Ninap
Τακτικό μέλος

Registered: 29/6/12
Member Is Offline

Mood: :D Όντως οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί….. Οι καλοί ωριμάζουν… οι κακοί ξινίζουν….!
Warnings:

[*] posted on 17/8/12 στις 01:25

τώρα μπήκα και διάβασα τα καθέκαστα γενικά δεν είμαι καλά και δεν polumpaino

Μαράκι μου ο πόνος πως πάει? Πήρες πονστάν τελικά η όπως είπες αφού δεν σε πιάνει δεν το δοκίμασες? (εμενα με πονάνε τα νεύρα όταν το παίρνω και αυτό από τα 17 μου χρονια οποτε δεν παίρνω).

Glauki μου αφού το λένε και τα κορίτσια έτσι θα είναι..υπομονή κοριτσάκι μου και με μια δυο ανάσες θα βγούνε (άντε ίσος με 10) :)

εσύ Natalaki μου? είχαμε κανένα νέο με τις εξέτασης σου περαιτέρω? (εκτος από τα καλά νέα "διαλαδι")

αλήθεια κορίτσια ποσα είναι περίπου τα ράμματα?

http://www.ticker.7910.org/wg__65__02-C00000g41MDAwMDEyanwwMTk4bHwmIzk0NTsmIzk1NDsmIzk3MjsmIzk1NjsmIzk0NTs.gif

γαστρικό bypass κατά roux en Y 29/08/2012

Tomorrow is another day.

Το χειρουργείο μου η απάντηση μου στα 25 χρόνια δίαιτας, διατροφής, πόνου, κακής υγείας. Ο δυνατός τρώει τον αδύναμο στη φύση αυτός είναι ο κύκλος της ζωής και για αυτό τρώμε κρεατάκι!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=7i0QCzRw900
stelios
Τακτικό μέλος

Registered: 26/3/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 17/8/12 στις 05:34

PM60 εγώ πιστεύω ότι πρέπει να του τα πεις....Το πονστάν αν είναι αντιφλεγμονώδες,πρέπει να πάρεις πρώτα γαστροπροστασία(λοσέκ πχ) πριν το πάρεις,μην 'ακούτε' εξ απαλών ονύχων άλλους γιατρούς σε φάρμακα κτλ καθώς δεν είναι καλοί γνώστες των επεμβάσεων αυτών.
Εγώ πάντως στο ράμα της παροχέτευσης,τσίριξα,αλλά δεν είμαι μέτρο σύγκρισης στον πόνο καθώς η ανθεκτικότητα μου σε αυτόν είναι μηδενική...

Μη μιλάς ποτέ για τον εαυτό σου,άσε τους άλλους να χτίζουν το μύθο σου....
Χολοπαγκρεατική εκτροπή με γαστρική παράκαμψη Roux n Y 11.05.07
Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Πατρών
Από 153 κιλά-->97
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User U2U Member
welldah
Τακτικό μέλος

Registered: 17/11/10
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 17/8/12 στις 09:52

Καλημέρα σε όλους!
Μαρία συνονόματη χρόνια πολλά έστω και αργοπορημένα!
Θα συμφωνήσω με τον Στέλιο ότι ίσως θα έπρεπε να πεις στον καθηγητή τι ακριβώς συνέβη για να μπορέσει να επιληφθεί του θέματος. Όσον αφορά τον πόνο εγώ δεν είχα έντονους συνεχείς πόνους μετά το χειρουργείο, είχα όμως κι έχω κολικούς στο έντερο ανά τακτά διαστήματα κάτι που δεν το έχει παρουσιάσει κανείς άλλος από τα άτομα που ξέρω. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός όπως καταλαβαίνεις. Αν ο πόνος επιμένει τότε να επιμένεις κι εσύ στα τηλέφωνά σου ακόμη κι αν το προσωπικό δείχνει απροθυμία κάποιες φορές.
Γλαύκη μη φοβάσαι τα ράμματα. Εγώ με ανοιχτή τομή και επιπλέον άλλες 2 τομές - μία της παροχέτευσης και μία του δακτυλίου - δεν κατάλαβα πολλά πράγματα.

Weight Loss Center - Your Online Weight Loss Support Group
http://www.weight-loss-center.net/weight-loss-tickers/uploads/tickers/fc82e07a60551f0.gif

Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ρίου
Αφαίρεση δακτυλίου και γαστρική παράκαμψη κατά Roux-N-Y με χολοπαγκρεατική εκτροπή
21/7/2011
-wow-
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 18/8/12 στις 01:59

Nina μου εγω λογω του "Κοστα" ειχα ενα "μεγαλο" ραμμα με 7 γατζακια (ειχα τα ρομποκοπ, τα μεταλικα!!! σαν φερμουαρ δλδ!), 3 ραμματα με 3 γατζακια και 1 με 1 μονο γατζακι!!!
Επειδη ειμαι ΠΟΛΥ ασπρη, φαινεται μια διχρωμια αλλα μου ειπε ο ντοκτορ εαν τα προσεξω και δεν βγω φετος στον ηλιο θα φυγουν! Και βασικα ηδη δεν φαινονται τοσο οσο στην αρχη!!
Υπαρχουν και κατι αλλα ραμματα που σου κολλανε το δερμα και βαζουν απλα απο πανω ενα αυτο κολλητακι και ειναι μετα σαν γρατζουνιτσα! Αλλα τα θεωρω σεξυ τα ραμματα!!! χαχαχααχαχαχχχ

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΧΑΛΒΑΔΕΣ! (αυτους του εμποριου, ξερετε χωρις ΚΑΡΥΔΙΑ! aaarrggggg!!! )
Υψος 1,78
29*03*2012
http://www.ticker.7910.org/wa__72__13X60000-Sf-NjAxNzMxfDAwMDQ1OWxhfEkgYW0gU2FpbG9yIE1vb24hISEg.gif
Γλαύκη
Θαμώνας

Registered: 23/6/11
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 18/8/12 στις 19:49

Quote:
Originally posted by stelios

Εγώ πάντως στο ράμα της παροχέτευσης,τσίριξα,αλλά δεν είμαι μέτρο σύγκρισης στον πόνο καθώς η ανθεκτικότητα μου σε αυτόν είναι μηδενική...

Μην τα λες τοσο αποτομα Στελιο μου!Που να δεις τη δικη μου αντοχη!Λιποθυμω κ αν μου παιρνουν αιμα.Ασε που εβγαζα κατι ξερα κακαλακια γυρω απο τα ραμματα κ στην παροχετευση τραβηξα κ ειχε ενα σκοινακι!Ειχε ραμμα κ εγω δεν το ηξερα.

http://www.ticker.7910.org/wa__75__03aL0000-O7-NjQ5MzYxfDc1NDQ1NTZkYXxNJiM5NDk7JiM5NTc7JiM5NTk7JiM5NjU7JiM5NTc7.gif

Γαστρικο μπαι-πας Πανεπιστημιακο νοσ. Ριου 24-7-2012

Υψος 1,70
pm60
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/8/12 στις 15:32

Quote:
Quote:
Originally posted by stelios

Μην τα λες τοσο αποτομα Στελιο μου!Που να δεις τη δικη μου αντοχη!Λιποθυμω κ αν μου παιρνουν αιμα.Ασε που εβγαζα κατι ξερα κακαλακια γυρω απο τα ραμματα κ στην παροχετευση τραβηξα κ ειχε ενα σκοινακι!Ειχε ραμμα κ εγω δεν το ηξερα.

Γλαυκη μου καλη επιτυχιααααααααααααα για αυριο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

http://www.ticker.7910.org/wa__113__03dC00000g41Mzg1fDAwMDAxMTFkYXx5b3VyIHRleHQ.gif

επεμβαση στο ριο 19/7/2012 χολοπαγκρεατικη εκτροπη με γαστρικη παρακαμψη κατα Roux-Y
Γλαύκη
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/8/12 στις 18:15

Eυχαριστω Μαρια!Η αληθεια ειναι πως ειμαι καπως σημερα,φοβαμαι,τα συνηθισα τα ραμματακια μου....

http://www.ticker.7910.org/wa__75__03aL0000-O7-NjQ5MzYxfDc1NDQ1NTZkYXxNJiM5NDk7JiM5NTc7JiM5NTk7JiM5NjU7JiM5NTc7.gif

Υψος 1,70
pm60
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/8/12 στις 21:04

Quote:
Eυχαριστω Μαρια!Η αληθεια ειναι πως ειμαι καπως σημερα,φοβαμαι,τα συνηθισα τα ραμματακια μου....

χα χα χα!!!!!!!! εισαι φοβερη θα δεις οτι και χωρις αυτα θα πετας :spin::smirk::smirk:

Γλαύκη
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/8/12 στις 22:34

Σημερα για πρωτη φορα κοντεψα να πω το δεσποτη Παναγιωτη.Δεν καταλαβα οτι δε μασησα καλα κ το κατεβασα.Δεν ηταν φοβερος ο πονος ,περισσοτερο αισθημα δυσφοριας.Περπατησα προσπαθησα να ρευτω,τιποτα.Τελικα ηπια λιγη σοδα κ εκανα εμετο.Ειναι για να τ'ακουσω αυριο απο τον καθηγητη που αρχισα το μασημα!Παντως ηταν αρκετα ασχημο κ φανταστειτε οτι ετρωγα καλοβρασμενο κοτοπουλο κ μικρη μπουκια.Γι'αυτο μιλανε για αφορητο πονο οσοι το εχουν παθει με σκληρη τροφη.Ελπιζω να μην το ξαναπαθω!

Υψος 1,70
anna65
Τακτικό μέλος

Registered: 11/6/09
Member Is Offline

Mood: :)
Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 11:11

Γλαύκη, όλο το διάστημα μεταξύ μήνα και τριμήνου υπέφερα από εμετούς. Όσο ανέβαινε η ταχύτητα, τόσο πιο εύκολο να κατεβάσω μια λίγο πιο σκληρή τροφή. Ήρθαν μέρες που ξαναπέρασα το φαγητό από το μπλέντερ, μην αντέχοντας άλλη δυσφορία. Θέλει μεγάλη προσπάθεια το επόμενο διάστημα να θυμάσαι το καλό μάσημα, και αν το ξεχάσεις στο υπενθυμίζει έντονα ο οισοφάγος!

Ανοικτή χολοπαγκρεατική εκτροπή με γαστρική παράκαμψη κατά Roux-Y 21.7.2009
Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Πατρών - Ρίο

Από 125 κιλά --------> 73 κιλά
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
-wow-
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 15:03

Α μπραβο βρε Αννα μου! Και οχι μονο ο οισοφαγος! Εμενα ακομα και τωρα, το στομα μου δεν με αφηνει να κατεβασω μπουκια αν δεν ειναι λιωμα!!!

Υψος 1,78
29*03*2012
Mak
Θαμώνας

Registered: 1/4/11
Member Is Offline

Mood: "things do not change, we change"
Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 15:59

Που είναι καλέ το Γλαυκουλίνι να μας πει τα νέα από το Ρίο, μάλλον θα της τα έχουν βγάλει τα ράμματα πια!

SLEEVE GASTRECTOMY 23/5/2011

http://swlf.lilyslim.com/lv4op3.png
Γλαύκη
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 22:33

Σημερα ηταν μια μερα απιστευτης ταλαιπωριας.Ξυνπησα στις 4,30 εκανα μπανιο ετοιμαστηκα κ 5 η ωρα φυγαμε για Πατρα.
Φτασαμε στις 7,30 κ 8 παρα ημουν εξω απο το γραφειο του καθηγητη.Με ειδε η Φωτεινη η γραμματεας του,ειπε οτι ειναι λιγο νωρις κ να περιμενω.Ευτυχως ειχαν ερθει τα αλλα 2 παιδια που ειμαστε μαζι στην επεμβαση κ τα λεγαμε.Στις 8,30 εμφανιστηκε ο καθηγητης κ ειπε οτι πρεπει να παει στο χειρουργειο να κατεβουμε κατω να μας ζυγισουν,να μας παρουν αιμα,να δουμε τη διαιτολογο κ θα κατεβει να μας κοψει τα ραμματα κατω.
Παμε κατω με ζυγιζουν 117,800κ ΒΜΙ 40,8 απο 44.7.Μου δινει το φακελο με το ιστορικο της επεμβασης κ ειδα οτι με ειχαν χειρουργησει ο καθηγητης με την Αργεντου κ 2 ειδικευομενους.Ειδα οτι ειχαν κανει κ βιοψια στο σηκωτι.Παω πληρωνω τα 5 ε κ μου δινουν 4 σελιδες εξετασεις.Γεν.αιματος,ΗΒΑΙC-γλυκοζυλιομενη αιμοσφαιρινη,ΡΤ-χρονος προθρομβινης,ΡΤΤ χρονος μερικης θρομβοπλαστινης,καλιο,νατριο,CA ορου,ΡΟ4 ορου,ουρια ορου,σακχαρο,κρεατινινη ορου,τριγλυκεριδια,ουρικο οξυ,HDL,LDL,γ-GT,αλκαλικη φωσφαταση,χολυρεθρινη αμεση,χολερυθρινη ολικη,CPK,LDH,SGOT H AST,SGPT H ALT,αμυλαση,ολικα λευκωματα,αλβουμινηη λευκωματινη,TIBC,μαγνησιο,Fe ορου,φερριτινη,Β12,φυλλικο οξυ,(PΤΗ)παραθορμονη,Τ3,Τ4,ΤSΗ.Δεν ξερω μπορει να εχω ξεχασει κ καμμια.
Παμε να μας παρουν αιμα κ ειναι 100 ατομα ουρα κ φωναζουν για τη σειρα.Ευτυχως το παιδι απο τη Θεσσαλονικη λεει οτι πρεπει να φυγουν κ μας παιρνουν αιμα αμεσως.
Παω στη διατροφολογο τη Νανσυ,μου λεει οτι τρωω τυρι,κιτρινο οχι λευκα τυρια, κ αυγο κ κρεας συνολο 150 γρ κ 2 γιαουρτια κ 2 ποτηρια γαλα κλπ που τα εχουμε πολλες φορες,μασαμε καλα κλπ.
Κ αρχιζει η ταλαιπωρια!!100 ατομα περιμενουν τον καθηγητη,εμεις για ραμματα κ οι αλλοι για εξεταση 3μηνου,6μηνου,χρονου,οι περισσοτεροι ορθιοι,μεταξυ αυτων κ εγω που ζαλιζομαι κ κοντευω να λιποθυμισω.
Στις 12 παρα 10 επιτελους ερχεται ο καθηγητης.Μπαινει καποιος κ μετα ευτυχως με φωναζει πρωτη.Ειμαι χαλια,δεν μπορω να μιλησω.Του λεω μονο αν θα φυγουν τα σημαδια που εχω ακομη στο λαιμο μου απο τα ασκοπα τρυπηματα του αναισθησιολογου (περιπου 10)για να βρει φλεβα ,μου απαντα ναι.Του λεω γιατι οι δικες μου τομες ειναι πιο μεγαλες απο των αλλων παιδιων εξω αλλα κ απο αλλα ατομα που ξερω κ μου απαντα οτι καθε σωμα ειναι διαφορετικο ασε που στο χρονο θα εχουν κρεμασει τοσο πολυ ολα αυτα που δεν θα σε νοιαζουν καθολου οι τομες.Μου λεει παλι το ποιημα να μασαω κλπ
Ξαπλωνω να μου βγαλει τα ραμματα ,φοβαμαι με κοβει κρυος ιδρωτας,ψιλοκλαιω,κ μου λεει ελα ρε φιλεναδα με κοροιδευεις τωρα οτι πονας.Φτανουμε στο ραμμα της παροχετευσης που ειναι με κλωστη κ οχι συρραφιδα κ το οποιο εχει θρεψει με την κλωστη μεσα.Ζητα λαβιδα το τραβα ,εγω φωναζω,με ρωτουσαν μετα εξω.Εχει ματωσει ζηταει να μου βαλουν γαζα,ξανακοιτα μια απο τις τομες λεει τι ειναι αυτο,ραμμα ?Ειναι κακαλο ,το τραβα κ αυτο ματωνω κ εκει.Σηκω μου λεει,εισαι ενταξει.Ειμαι τοσο χαλια που δεν ρωτω τιποτε απο αυτα που θελω.Λεω ευχαριστω κ φευγω.

Υψος 1,70
ΤΖΙΝΑ
Θαμώνας

Registered: 23/7/11
Member Is Offline

Mood: Sleeve 17-06-2011
Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 22:41

Γλαύκη λυπάμαι για την ταλαιπωρία που πέρασες, τουλάχιστον έβγαλες τα ράμματα και τώρα θα ησυχάσεις κάπως. Εύχομαι όλες οι εξετάσεις σου να είναι καλές.

http://www.ticker.7910.org/wg__58__02Km00000ak0NDJqfDUwMDU1MzdqfDUzIGtnIGxvc3Q.gif
Υψος 1.70
Γλαύκη
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 22:48

Τζινακι μου ευχαριστω αλλα ηταν απιστευτη η ταλαιπωρια.Δεν λεω οτι το ηθελε ο ανθρωπος,μαλλον κατι εκτακτο παρουσιαστηκε στο χειρουργειο κ αργησε γιατι τα ραμματα τα κοβει παντα πριν στο γραφειο του.Αδιαθετησα σημερα κιολας με πολυ αιμα ,ημουν κ νηστικη κοντεψα να πεσω κατω.Αν οι εξετασεις εχουν καποιο προβλημα θα με παρουν αυριο αλλιως οχι αλλα θα παρω εγω να ρωτησω αν κανει να κανω μπανιο.

Υψος 1,70
ΤΖΙΝΑ
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 22:54

Γλαύκη απ'ότι ξέρω δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνεις μπάνιο αρκεί να μην τρίψεις με το σφουγγάρι τις τομές.

http://www.ticker.7910.org/wg__58__02Km00000ak0NDJqfDUwMDU1MzdqfDUzIGtnIGxvc3Q.gif
Υψος 1.70
Γλαύκη
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 23:11

Στη θαλασσα λεω παιδι μου!Στοσπιτι κανω συνεχεια απο το νοσοκομειο ακομη απο οταν μου εβγαλαν την παροχετευση.Η αληθεια ειναι οτι εχω μια ωραια τρυπα που ποναει πολυ κιολας εκει που ηταν το ραμμα της παροχετευσης τωρα.....

Υψος 1,70
ΤΖΙΝΑ
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 23:21

Γλαύκη γράψε λάθος. Επειδή έχω καταλάβει ότι είναι λίγο αυστηρός ο καθηγητής λογικά δεν θα σε αφήσει ακόμα να κάνεις μπάνιο στη θάλασσα, αφού σε 2 μέρες κλείνεις μήνα, πάρε όμως αύριο να ρωτήσεις και μακάρι να μπορείς, εννοείτε βέβαια ότι θα είσαι πολύ προσεχτική με τον ήλιο, αν και νομίζω ότι επειδή εσύ πας πολύ νωρίς για μπάνιο δεν θα έχεις πρόβλημα.

Υψος 1.70
pm60
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 01:33

Quote:
Στη θαλασσα λεω παιδι μου!Στοσπιτι κανω συνεχεια απο το νοσοκομειο ακομη απο οταν μου εβγαλαν την παροχετευση.Η αληθεια ειναι οτι εχω μια ωραια τρυπα που ποναει πολυ κιολας εκει που ηταν το ραμμα της παροχετευσης τωρα.....

βρε κοριτσακι μου τι επαθες??? σου καθησε η αναποδη μερα...οπως και να εχει τα ξεφορτωθηκες επιτελους :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: ευχομαι να πανε και ολα καλα με τις εξετασεις σου...
εμας μας ενημερωσαν οτι μπορουμε να κανουμε μπανιο αλλα ή νωρις το πρωι ή αργα το απογευμα να μην αφυδατωθουμε παρ ολ αυτα αν εχεις ανοιχτη πληγη προσεξε μην σε τσουξει....
περαστικα κοριτσακι μου και τα εχεις παει και τελεια με τα κιλα σου μπραβοοοοοοοο :tumble::tumble::tumble::tumble::tumble::tumble::tumble::tumble::tumble::tumble:

Ninap
Τακτικό μέλος

Registered: 29/6/12
Member Is Offline

Mood: :D Όντως οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί….. Οι καλοί ωριμάζουν… οι κακοί ξινίζουν….!
Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 03:51

Αμάν κουκλίτσα μου ...ακόμα δεν έκανα την επέμβαση άρχισα να στρεσάρομε για τα ράμματα είμαι και λιγόψυχοι....

Νομίζω διάβασα κάπου εδώ στο φόρουμ πως άμα βγείς στον ήλιο θα σου μείνουν σημάδια στο σημείο που ήταν τα ράμματα..

Οι εξέτασης που σου έδωσαν να κανεις είναι οι συνηθισμένες εξέτασης μου xaxaxa φοβερό?

με όλα αυτά που έγραψες θυμήθηκα τις ταλαιπωρίες τις ελλάδας στο θέμα να σου πάρουν αίμα κλπ..

για αυτό το χαιρόμουν όταν είχα Τεβε και όχι ικα (έχω περάσει και από τα δυο) στο τεβε πας σε ιδιώτες που είναι συμβεβλημένη.

εδώ πάντως να πω την αλήθεια η αναμονή για τον γιατρό δεν είναι πάνω από 10 λεπτά και αυτό ως top αναμονή και βαριά βαριά 15/20 λεπτά να σου πάρουν αίμα και αυτό αν είναι η ώρα τέτοια που έχει πολύ κόσμο..εδώ δουλεύουν στην αιμοληψία μέχρι τις 6.5 το απόγευμα αλλα το μεσημέρι συνήθως έχει πολύ κόσμο..το πρωί αν πας σε 5 λεπτά έχεις τελειώσει :D αυτό να σας πω με αρέσει εδώ ειδικά που είμαι για ραντεβού με γιατρούς συνεχεια ("διαβιτολος", διαβητολογική νοσοκόμα, ρευματολόγος και ενίοτε και άλλοι)

έχω χάρι παρα πολύ σήμερα γιατί ενώ έχω κατεβάσει την ισνουλίνη στις 10 μονάδες (την γρηγορη ινσουλίνη που λέμε) το ζάχαρο μου ήταν 5.6 δηλαδή με τον δικό μας τρόπο μέτρησης περίπου 95. επίσης έχασα αλλα 400 gr..δεν το λες πολύ αλλα κάθε μέρα 400gr χάνω οποτε σαν σύνολο έρχεται καλά, νομίζω πως αύριο θα peso κάτω από τα 118 :D και μέχρι την επέμβαση ίσος είμαι 115 / 116 :D

http://www.ticker.7910.org/wg__65__02-C00000g41MDAwMDEyanwwMTk4bHwmIzk0NTsmIzk1NDsmIzk3MjsmIzk1NjsmIzk0NTs.gif

γαστρικό bypass κατά roux en Y 29/08/2012

Tomorrow is another day.

Το χειρουργείο μου η απάντηση μου στα 25 χρόνια δίαιτας, διατροφής, πόνου, κακής υγείας. Ο δυνατός τρώει τον αδύναμο στη φύση αυτός είναι ο κύκλος της ζωής και για αυτό τρώμε κρεατάκι!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=7i0QCzRw900
Mak
Θαμώνας

Registered: 1/4/11
Member Is Offline

Mood: "things do not change, we change"
Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 07:56

Γλαυκούλι, λυπάμαι που ήταν τοσο χάλια... Θα το ξεχάσεις σύντομα όμως, όταν θα τελειώσει η περίοδος, όταν θα φας τυράκι νοστιμούλι, όταν θα πλατσουρίσεις στα ωραία σας νερά!
Νινα, δεν είναι όλα τα σώματα ίδια και μην τρέμεις στην ιδέα των ραμμάτων, εγώ έκανα 3 χειρουργεία μέσα σε 11 μήνες(σληβ-χολη-στήθος) και τα ράμματα δεν με ενοιαξαν σε καμια των περιπτωσεων, ειδικα στα δυο πρωτα ουτε καταλαβα ποτε βγηκαν. Οσο για τα σημαδια, ο πλαστικός μου ειπε φέτος να κανω μερικα τοπλες μικρης διαρκειας ωστε να παρει ο ηλιος τις τομες και να ασπρισουν, πραγμα το οποιο ειναι προτιμοτερο απο τις κοκκινιλες που εχουν τωρα.
Φιλιά σε όλες!

SLEEVE GASTRECTOMY 23/5/2011

http://swlf.lilyslim.com/lv4op3.png
stelios
Τακτικό μέλος

Registered: 26/3/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 08:20

Άστα τα υπόλοιπα,ξεχάστηκαν κιόλας!Μα να περάσει απ'το κορμί σου Καθηγητής και Αργέντου;;;τι άλλο να θέλεις χειρουργικά; :)

Μη μιλάς ποτέ για τον εαυτό σου,άσε τους άλλους να χτίζουν το μύθο σου....
Χολοπαγκρεατική εκτροπή με γαστρική παράκαμψη Roux n Y 11.05.07
Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Πατρών
Από 153 κιλά-->97
View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User U2U Member
Eli
Θαμώνας

Registered: 20/7/11
Member Is Offline

Mood: Υγιεινή διατροφή, καθημερινή άσκηση, αλλαγή τρόπου ζωής και σκέψης!
Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 09:07

Γλαυκούλα μου λυπάμαι για την ταλαιπωρία που πέρασες ωστόσο είσαι πλέον σπιτάκι σου γερή και ράμμα free! Όσο για τα σημάδια μην ανησυχείς αν χρειαστεί να τα φτιάξεις θα τα φτιάξεις και μαζί και την κοιλίτσα σου. Προς το παρόν επικεντρώσου στο να χάσεις το βάρος σου και κυρίως να νιώθεις καλά και δυνατή. Μία μέρα ήταν και τελείωσε!
Τις εξετάσεις τις βγάζουν μέσα σε μία μέρα μόνο; Πολύ γρήγορους τους βρίσκω. Θα περιμένουμε νέα σου για τα αποτελέσματα. Φιλιά και καλή ξεκούραση :)

http://www.ticker.7910.org/wa__86__02Ba00008v--MDU4NjE0bGp8MDAwMDU1NGRhfHBvc2l0aXZlIHRoaW5raW5nIA.gif
Ύψος 1,70

Γιατί υπάρχουν τόσες πολλές δίαιτες; Γιατί καμία δεν έχει αποτέλεσμα!!!
Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο και υπομονή...
 Pages:  1  ..  176  177  178  179  180  ..  208

Διατροφική νοημοσύνη: Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία  Στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Διαβάστε Αναλυτικά

Go To Top