Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Thin positive: Μυστικά ελέγχου της πείνας και της διατροφής
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  ..  17  18  19  20  21
Author: Subject: Εγχείριση για την αντιμετώπιση Παχυσαρκίας
zwhtsa
Θαμώνας

Registered: 9/4/08
Member Is Offline

Mood: επιτελους!! ανεβασμενη! (πτυχωση 23/07/09)
Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 24/8/09 στις 12:32

εμενα παντως ο γιατρος μου ηταν κατα του δακτυλιου...
την γαστρικη πτυχωση την εχεις ακουσει σαν επεμβαση?
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
bubbaloo108
Μέλος
**

Registered: 24/8/09
Member Is Offline

Mood: όλο κ καλύτερη....
Warnings:

sad.gif posted on 24/8/09 στις 12:51

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΖΩΙΤΣΑ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ!ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΝΙΚΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΙΟ ΕΠΙΠΟΝΟ Κ ΟΔΥΝΗΡΟ.ΕΞΑΛΛΟΥ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟ ΓΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΝΙΚΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΥΤΗ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΔΑΚΤΥΛΙΟΣ.ΕΕΕ???
View user's profile View All Posts By User U2U Member
zwhtsa
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 24/8/09 στις 13:09

ειναι το σλεεβε και η γαστρικη πτυχωση.. στο σλεεβε σου κοβουν κομματι απο το στομαχι, στην πτυχωση απλα στο μικραινουν με εξωτερικα ραμματα.
και εγω 40 κιλα θελω να χασω... ξεκινησα 119 ( σημερα μπαινω στον δευτερο μηνα και ηδη εχω χασει τα 9 κιλα)και θελω να φτασω 79 για αρχη και απο εκει και περα αλλα 4-5 κιλακια για να εχω το περιθωριο. δεν ειναι καθολου επιπονη πιστεψε με, εγω δεν νοιωθω πως εχω κανει κατι, ηδη απο την πρωτη μερα περπατουσα, μονο την ωρα του φαγητου το καταλαβαινω πως κατι εχω κανει στο στομαχι μου γιατι οσο και και να πειναω τρωω ελαχιστη ποσοτητα ( σχεδον μιση κουπα του τσαγιου αλεσμενη τροφη) και σκαω!

ενημερωσου και γι αυτο την επεμβαση, ισως ο γιατρος σου να μην την κανει αυτη γι αυτο και να μην σου την προτινει, παντως με τον δακτυλιο δεν ειναι σιγουρο οτι θα τα χασεις τα κιλα.. μιας και δεν σου περιοριζει την τροφη που μπορεις να φας εν αντιθεση με την πτυχωση. και πρεπει και καθε μηνα η διμηνο να πηγαινεις να σου το ριθμιζει ( να το στενευει δλδ ) και να εχεις παλι για μια δυο μερες δυσκολιες στο κατεβασμα της τροφης..

εγω την εκανα την επεμβαση στον σκρεκα ειναι κορυφη σε αυτου του ειδους την επεμβαση..
ριξε μια ματια εδω
http://www.e-hospital.gr/index.php?option=com_content&view=article&id...
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
zwhtsa
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 24/8/09 στις 13:15

το γαστικο μανικι ειναι το σλεεβε....
κοιτα λιγο και για την γαστρικη πτυχωση να δεις :)
bubbaloo108
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 24/8/09 στις 13:16

ΝΑΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΛΕΤΗΣΩ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ...ΞΕΡΩ Κ ΤΟΝ ΣΚΡΕΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΔΑΚΤΥΛΙΟ Σ ΑΥΤΟΝ Η ΑΝΗΨΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΙΝ ΑΦΕΝΤΙΚΙΝΑΣ ΜΟΥ Κ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΧΑΣΕ 50 ΚΙΛΑ. ΕΜΕΙΝΕ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΟΜΩΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ. ΣΕ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
zwhtsa
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 24/8/09 στις 13:18

- Ποια είναι τα πλεονεκτήματα της γαστρικής πτύχωσης, συγκριτικά με άλλες, σε σχέση με το αποτέλεσμα που φέρνει στον ασθενή;

Πρέπει να περάσουν τουλάχιστον άλλα δύο χρόνια για να έχουμε μία σαφή εικόνα για το πόσο πετυχημένη είναι αυτή η νέα τεχνική. Μπορώ όμως να σας πω ότι σε σχέση με τη γαστρεκτομή sleeve (γαστρικό μανίκι), η πτύχωση είναι λιγότερο τραυματική και όπως προανέφερα μπορεί να είναι και αναστρέψιμη. Επίσης από τη μέχρι τώρα εμπειρία μας συνάγεται ότι τα αποτελέσματα με την πτύχωση είναι πολύ καλύτερα από εκείνα που δίνει ο δακτύλιος. Το σπουδαιότερο όμως είναι ότι ο ασθενής με πτύχωση μπορεί να έχει μία φυσιολογική ζωή, κάτι που δεν συμβαίνει με τον δακτύλιο που μετατρέπει σε κλεψύδρα το στομάχι, με αποτέλεσμα να έχει εμετούς και μεγάλους περιορισμούς στη διατροφή του. Με το δακτύλιο, το 50-60% των ασθενών δεν μπορούν να καταναλώσουν κρέας και λαχανικά, χωρίς ειδική επεξεργασία. Απαιτείται επίσης μακροχρόνια επιτήρηση από το γιατρό και το διαιτολόγο προκειμένου να υιοθετήσει ο ασθενής ένα συγκεκριμένο τρόπο διατροφής. Τα παραπάνω δεν ισχύουν για την πτύχωση, με την οποία ο ασθενής απλώς ακολουθεί κάποιους γενικούς κανόνες, χωρίς να χρειάζεται να εκπαιδευτεί.
bubbaloo108
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 24/8/09 στις 13:56

http://www.tickerfactory.com/weight-loss/wX5fPM0/
Ramiras
Νέο μέλος
*

Registered: 11/10/09
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 11/10/09 στις 15:47

Γεια σας παιδια.... επεστρεψα (μετα απο αρκετους μηνες.... δεν μπορεσα να μπω σαν Ramira και εκανα νεο λογαριασμο σαν Ramiras χι χι) εχω καιρο να διαβασω τα νεα σας και εσεις τα δικα μου.... ειμαι παλι εδω με περιπου 40 κιλα λιγοτερα (για την ακριβεια 39 κιλα)

http://ticker.7910.org/wg__66__02A_00000g41NDAxaHwyMDMyMzJofHlvdXIgdGV4dA.gif
dreamOn
Μέλος
**

Registered: 18/9/09
Member Is Offline

Mood: καλή
Warnings:

[*] posted on 11/10/09 στις 19:22

WOW!!! Θερμα συγχαρητηρια!!!
Λεγε! Τι εκανες, πότε, πού, πώς, μαρτυρησε τα όλα!
dexa
Τακτικό μέλος

Registered: 23/3/07
Member Is Offline

Mood: ΤΩΡΑ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ!
Warnings:

[*] posted on 11/10/09 στις 22:59

ΛΕΓΕ ΛΕΓΕ ΜΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙς!!!
Αυτο ειναι καταπληκτικο!!!
Με ολες τις λεπτομερειες σε παρακαλω!!
ΦΙΛΙΑ!!!!

ΜΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΣΑΧΠΙΝΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wGCoQMk/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wGCoQMk/weight.png
[/url]
mag
Τακτικό μέλος

Registered: 7/8/09
Member Is Offline

Mood: ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ: Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ
Warnings:

[*] posted on 12/10/09 στις 00:56

Ramiras, συγχαρητήρια. Έχασες πολλά κιλά. Έφτασες πια στο στόχο σου. Μπράβο!!!

[url=http://www.ticker.7910.org/eng]http://www.ticker.7910.org/wg__79__01_400008pj-NzE2NDhvfDk4NDIyMG98.gif[/url
Ramiras
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/10/09 στις 13:11

Σας ευχαριστω πολυ παιδια!! Εγω ειχα κανει τον μαρτιο Sleeve, το γαστρικο μανικι... τραβηξα λιγο ζορι αλλα τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα!
NADINE
Moderator
*

Registered: 15/3/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/10/09 στις 13:19

Καλησπέρα,Ramiras και μπράβο για την καλή σου πορεία!
Όταν λέμε ζόρι;Για κάν'το λόγο πενηνταράκια...
Με όλες τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες,παρακαλώ! ;)
Ramiras
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/10/09 στις 13:23

dexa βλεπω οτι εχασες παρα παρα πολλα κιλα........ εκανες να φανταστω κ εσυ καποια επεμβαση? και κατι ακομα.... εχεις καποιο προβλημα με την χαλαρωση? το αντιμετωπιζεις με καποιο τροπο? (χωρις παρεξηγηση ετσι? ξερω οτι οσοι χανουν πολλα κιλα αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα, σε μενα δεν ειναι εντονο βεβαια αλλα και παλι κατι αρχιζει να φαινεται....) Τωρα θα μου πειτε κανε γυμναστικη..... ναι οκ! και εγω το σκεφτομαι εδω και μηνες αλλα δυστυχως δεν ειναι και το πιο ευκολο για λογους αδυναμιας! λετε το power plate να κανει δουλεια?
Ramiras
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/10/09 στις 13:25

NADINE τι κανεις? ολα καλα? εσυ πως τα πας? τα ζορια μου ηταν λιγο με το φαγητο και τους εμμετους καθως και τις βιταμινες... δυστυχως οσες βιταμινες πηρα μεχρι στιγμης με ενοχλουσαν και ετσι...... τα παρατησα! με αποτελεσμα να εχω καποια αδυναμια!
Ramiras
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/10/09 στις 13:29

ισως να ειναι και λαθος δικο μου αλλα ακομα δεν μπορω να φαω (η μαλλον φοβαμαι)τροφες σκληρες οπως κρεας που δεν αλεθονται στο στομα... εχω την εντυπωση οτι αν κατεβασω αυτη την μαζα θα πνιγω...οτι θα κατσει... εχω συνηθησει τοσους μηνες και τωρα μου φαινεται αρκετα δυσκολο
NADINE
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/10/09 στις 17:34

Τα δικά μου νέα είναι πως νομίζω πως αποφάσισα να κάνω κι εγώ τη δική σου επέμβαση
γι'αυτό έχω κι αυξημένο ενδιαφέρον για κάθε αρνητική εντύπωση σου.Αν αντιλαμβάνομαι καλά,
το ότι δεν καταναλώνεις ακόμα σκληρές τροφές είναι περισσότερο δική σου φοβία παρά αδυναμία.
Γιατί δε δοκιμάζεις,γλυκιά μου,σιγά σιγά;Είναι πολλοί οι μήνες από την επέμβαση,ώστε να μην έχεις
επιστρέψει στις κανονικές διατροφικές σου συνήθειες.Κάνε μια προσπάθεια!Μπορεί να εκπλαγείς!
Αλλά εμετούς γιατί είχες;Από ό,τι γνωρίζω η μέθοδος αυτή δεν έχει την παλλινδρόμηση του δακτυλίου.
Όσο για το power plate,δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα.Όλο αυτό το τράνταγμα για τον εγκέφαλο
και τις αρθρώσεις δεν πρέπει να είναι και ό,τι καλύτερο...Άσε που μου φαντάζει βασανιστήριο!
Στα κιλά που είσαι υπάρχουν όλες οι ευχάρστες για σένα δραστηριότητες άσκησης στη διάθεση σου!
Από χορό,σκι,κολύμπι,τέννις...ο,τιδήποτε σου κάνει κέφι και δεν παραπέμπει σε εκγύμναση,βουρ!Στο ψητό!
Ramiras
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/10/09 στις 18:22

ακριβως οπως το ειπες... δικια μου φοβια..... οσο για τους εμμετους δεν ειχα παντα... μια ειμαι καλα μια οχι.... μιλησα με το γιατρο μου και εχω ραντεβου να δουμε τις εξετασεις και να δουμε γιατι συμβαινει αυτο....αρα δεν μπορω να σου πω σιγουρα οτι κατι συμβαινει η οτι κατι δεν παει καλα, ισως να φταιω κ εγω σε κατι, οταν μαθω κ εγω θα σε ενημερωσω! επισης εχω ακομα καουρες ασχημες ανα 3 περιπου μερες και μεχρι τωρα επερνα τα laprazol, αλλα ο γιατρος ειπε οτι τωρα που θα δουμε τις εξετασεις ισως μου δωσει κατι αλλο γιατι αυτα πρεπει να τα σταματησω! ασε που για ενα διαστημα ειχα κατι εντονους σπασμους και μου ειπε αν με πιανουν να παρω τα spasmoapotel αν τα εχεις ακουσει.... γενικα ειναι παρα πολυ καλη μεθοδος και ας μη ξεχναμε οτι οργανισμος απο οργανισμο διαφερει, εγω παραδειγμα μετα το χειρουργειο δεν καταλαβα τιποτα!!! πονεσα μονο λιγο οταν με ξυπνησαν με το ζορι, ειπα μια το πολυ 2 λεξεις και αμεσως κοιμηθηκα παλι σαν το βοδι.... απο κει και περα πονος κανενας, ασχετα που μετα τα χαλασα λιγο με το φαγητο... Στο ιδιο δωματιο ηταν και μια κυρια μαζι μου που εκανε την επομενη μερα την ιδια επεβμαση και πονουσε αρκετα, ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκε και μαζι κ εγω γιατι βογκουσε σπο τον πονο! δεν ξερω αν σου τα ειπα μπερδεμενα και αν σε ζαλισα....
NADINE
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/10/09 στις 18:42

Όχι,μια χαρά μου τα είπες,γλυκιά μου!Μη σε απασχολεί!
Ελπίζω να πάνε όλα καλά στο επικείμενο ραντεβού σου
και να νιώθεις στο εξής εντελώς καλά!Να σε προσέχεις!
stasa123
Νέο μέλος
*

Registered: 18/10/09
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 18/10/09 στις 18:51

Καλησπέρα σε όλους. Με λένε Αναστασία και πριν από σχεδόν ένα μήνα έκανα την επέμβαση sleeve.
Έχω 30 κιλά παραπάνω αλλά και αρκετά χρόνια προβλήματα υγείας που λόγω των παραπανίσιων κιλών δεν θα είχαν καλή πορεία αν δεν έκανα κάτι...
έχω χάσει ήδη 10 κιλά και έχει φυσικά μειωθεί κατά πολύ η όρεξή μου.
Μετά την επέμβαση πέρασα μία πάρα πολύ δύσκολη εβδομάδα με πολλούς πόνους. Λόγω αρκετής αιμορραγίας στο χειρουργείο είχα και πολύ χαμηλό αιματοκρίτη και να πω την αλήθεια ζορίστηκα αρκετά. Τις πρώτες μέρες έλεγα ότι αν ήξερα τι θα περνούσα δεν θα έκανα το χειρουργείο. Τώρα βέβαια αισθάνομαι διαφορετικά.
έχω ξεκινήσει τους πολτούς εδώ και 2 εβδομάδες και σε μία εβδομάδα θα φάω και κανονικό φαγητό!!
Τις πρώτες ημέρες φούσκωνα με 2 κουταλάκια..τώρα είναι λίγο διαφορετικά. Μπορώ να φάω και 10 κουταλάκια αλλά έως εκεί. Πάντως έχει φτιάξει λίγο η όρεξή μου!
Πλέον δεν πονάω καθόλου εκτός από αυτά τα γουργουρίσματα που έχω που και που αλλά όχι φοβερά πράγματα.
Φοβάμαι λίγο την ημέρα που θα ξεκινήσω να τρώω κανονικά και θα θελα να μου δώσετε συμβουλές αν μπορείτε.
Χαίρομαι πολύ που υπάρχει αυτό το forum και μπορώ να ανταλλάξω μαζί σας απόψεις και εμπειρίες.
Ramiras
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 18/10/09 στις 20:56

Γεια σου Αναστασία και καλως ηρθες.... αλλα με μπερδεψες λιγο..... εκανες ανοιχτη επεμβαση? οχι λαπαροσκοπικη(η οπως αλλιως την λενε?) Και εγω οταν εψαχνα γιατρους ετυχα σε εναν που οταν μου ειπε οτι θα χρειαστω και μερικες φιαλες αιμα γουρλωσα, εστριψα και οπου φυγει-φυγει.....

κοιτα οπως δηποτε σιγα σιγα θα προσαρμοστεις.... (θα μου πεις τωρα"τι μας λες εσυ που καλα καλα δεν μπορεις να φας'') και το λεω αυτο επιδη εγω τοσους μηνες συνηθησα στις μαλακες τροφες και τωρα μου ειναι δυσκολο να καταπιω κρεας! οσο αστειο και αν σου φαινεται... οσο για τα γουργουρισματα μην ανησυχεις... ειναι φυσιολογικο τον πρωτο καιρο!
Εδω μεσα υπαρχουν υπεροχοι ανθρωποι με πολλες εμπειριες που μπορουν να σε βοηθησουν καθως να μοιραστουν και τις δικιες σου εμπειριες... ελπιζω απο δω και περα να εισαι στην παρεα μας και να μας λες τις εξελιξεις της νεας σου ζωης!

http://ticker.7910.org/wg__66__02A_00000g41NDAxaHwyMDMyMzJofHlvdXIgdGV4dA.gif
basia
Τακτικό μέλος

Registered: 7/11/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/10/09 στις 10:26

Quote:
Originally posted by stasa123
έχω ξεκινήσει τους πολτούς εδώ και 2 εβδομάδες και σε μία εβδομάδα θα φάω και κανονικό φαγητό!!
Τις πρώτες ημέρες φούσκωνα με 2 κουταλάκια..τώρα είναι λίγο διαφορετικά. Μπορώ να φάω και 10 κουταλάκια αλλά έως εκεί. Πάντως έχει φτιάξει λίγο η όρεξή μου!
Πλέον δεν πονάω καθόλου εκτός από αυτά τα γουργουρίσματα που έχω που και που αλλά όχι φοβερά πράγματα.
Φοβάμαι λίγο την ημέρα που θα ξεκινήσω να τρώω κανονικά και θα θελα να μου δώσετε συμβουλές αν μπορείτε.
Χαίρομαι πολύ που υπάρχει αυτό το forum και μπορώ να ανταλλάξω μαζί σας απόψεις και εμπειρίες.

αναστασια καλως ηρθες
το να τρως "κανονικα" βγαλτο λιγο απο το μυαλο σου, δεν υπαρχει απο εδω και περα, εγω 8 μηνες μετα ουτε ενα αχλαδι δεν μπορω να φαω ολοκληρο.
το θεμα σε αυτην την εγχειρηση ειναι η ποιοτητα της τροφης, το τι διαλεγεις να τρως λιγο λιγο, δηλ η επιλογη μου για αχλαδι μπορει να ηταν ενα σακουλακι πατατακια που θα τα ετρωγα σιγα σιγα μπροστα στην τηλεοραση. αυτο να αποφυγεις και θα τα πας μια χαρα,
επισης καλο ειναι να ακους το στομαχι σου και να μην το ζοριζεις.........
κρατα μας ενημερους και οτι θελεις να ρωτησεις εδω ειμαστε......

http://www.ticker.7910.org/wg__67__02WU00000g41MTUwZGx6fDE3enxzbGVldmUgMDYvMi8wOQ.gif
stasa123
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/10/09 στις 20:44

Καλώς σας βρήκα!!
Λαπαροσκοπικά έκανα την επέμβαση απλά μάλλον λόγω του διαβήτη είχα αρκετή αιμορραγία γιαυτό έπεσε πολύ ο αιματοκρίτης.
Να πω την αλήθεια λίγο κρέας μου έχει λείψει να φάω..αλλα όχι ότι το σκέφτομαι και συνέχεια. χιχιχι!
έστω και αυτά τα κιλά που έχω χάσει, με έχουν βοηθήσει πολύ και στον διαβήτη μου και στην ψυχολογία μου.
όταν ξεκινήσω το κανονικό φαγητό είναι κάποιες τροφές που θα πρέπει να αποφεύγω???
Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και πιστεύω ότι θα τα λέμε συχνά!
basia
Τακτικό μέλος

Registered: 7/11/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 20/10/09 στις 10:03

θα σου δειξει το στομαχι σου τι πρεπει να αποφευγεις,
εγω γενικα δεν εχω κανενα προβλημα με κανενα φαγητο,(οχι που θα ειχα),
συνηθως λενε για τα μακαρονια το ψωμι και το κρεας, αλλα αν μασας καλα, ολα κατεβαινουν............

http://www.ticker.7910.org/wg__67__02WU00000g41MTUwZGx6fDE3enxzbGVldmUgMDYvMi8wOQ.gif
stasa123
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 24/10/09 στις 18:40

Καλησπέρα σας!
Πριν λίγες μέρες ξεκίνησα να τρώω και "κανονικά" και να πω την αλήθεια την δεύτερη μέρα προσπάθησα να φάω 2 μπουκιές μπιφτέκι και όλη μέρα πονούσε το στομάχι μου. Κατάλαβα ότι όλα πρέπει να γίνουν σιγά σιγά...
Κατά τ'άλλα έχω χάσει 12 κιλά και είμαι πολύ χαρούμενη.
όσοι έχετε κάνει την ίδια επέμβαση έχετε εμετούς???
Αυτά προς το παρών από εμένα!!!
 Pages:  1  ..  17  18  19  20  21

Διατροφική νοημοσύνη: Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία  Στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Διαβάστε Αναλυτικά

Go To Top