Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Thin positive: Μυστικά ελέγχου της πείνας και της διατροφής
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  ..  9  10  11  12  13  ..  16
Author: Subject: ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑ..
mtsek85
Θαμώνας

Registered: 23/2/09
Member Is Offline

Mood: διαθεση ουράνιο τόξο... μαύρη... άσπρη... κλπ...
Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 7/5/10 στις 13:30

αγαπητη Ava!!!!
ξερω που μπορεις να βρεις στανταρ και ζααρτιερες αλλα και μεγαλα μεγεθη! θα πας σε ενα καταστημα ulla popken. Ειναι καταστηματα μονο για παχουλες και εχουν εκτος απο ρουχα τα παντα που μπορει να χρειασθει μια κοπελα με παραπανω κιλα δλδ εσωρουχα (και ζαρτιερες ναι!) καλτσες αντιστιχες, καλσον μαγιο, παρεο κλπ...

πηγαινε και θα βρεις... ελπιζω να βοηθησα :)

επειδη μενεις επαρχεια, μπορεις να δεις μεσω νετ τα σχεδια στο site της ulla popken και να κανεις μεσω τηλεφωνου παραγγελια.

άρχισα 31/05/1 με 91κ (δική μου ζυγαρια)
υψος 1,67 με βαρύ σκελετο, κανονικη δομή σώματος
http://www.ticker.7910.org/wa__91.0__02gP00000g41MTcxaHBkfDEyMzQ1MWFqfGZ0YW5vdW1lIHN0byBzdG94by4uLiE.gif
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
badgirl11
Θαμώνας

Registered: 7/3/10
Member Is Offline

Mood: καλυτερα
Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 13:51

Quote:
Originally posted by Ava
Αυτή τη φορά θέλω τα φώτα σας όχι για μένα προσωπικά, αλλά για την κολλητή μου.
Ας μιλήσουμε για εσώρουχα λοιπόν.
Η φίλη μου είναι γύρω στα 105 κιλά και έχει όνειρο ζωής να αποκτήσει ζαρτιέρες και ασορτί κάλτσες. Δεν θέλω σχόλια..
Πλησιάζουν τα γεννέθλιά της και θέλω να της κάνω αυτό το δώρο. Σας ρωτάω λοιπόν: Υπάρχουν νούμερα? Δεν ξέρω πώς θα τα ζητήσω. Φοβάμαι μήπως δεν έχει ζαρτιέρες και κάλτσες μέχρι ψηλά στο μηρό για παχουλές. Ζω σε επαρχία, είμαι 86 κιλά και η πωλήτρια θα με κοιτάξει λοξά, το ξέρω. Τι να κάνουμε, για τη φίλη μας θα θυσιαστούμε. Θα οπλιστώ με θάρρος, θα αντιμετωπίσω το ειρωνικό βλέμμα της πάρα πολύ αδύνατης πωλήτριας και θα εξηγήσω μετά αναγκαστικά πως όχι, δεν είναι για μένα, αλλά για μία ακόμη πιο γεμάτη. Από τώρα τρέμω στην ιδέα των σχολίων που ξέρω από τώρα πως θα γίνουν μόλις γυρίσω την πλάτη μου. Ελπίζω τουλάχιστον να μην είναι ο άντρας της μέσα, γιατί είναι οικογενειακή επιχείρηση.
Το μόνο που είχα φορέσει όταν ήμουν γύρω στα 58 κιλά είναι σκέτες κάλτσες με σιλικόνη.

ειχα βρει στα 95 κιλα ζαρτιερες σχετικα ευκολα σε καταστημα με εσωρουχα (κ καλτσες εννοειται)
τωρα παιζει ρολο κ τι σωματοτυπο εχει, νομιζω καλυτερα να κανεις ο,τι λεει η μτσεκ μας

Κοριτσια αποψε παω για ψωνια καλοκαιρινα γιατι περυσι δεν ειχα ψωνισει λογω του οτι ημουν τετραπαχη...
ετσι ειμαι γυμνη για καλοκαιρι κ το καλοκαιρι απο,τι φαινεται...ηρθε για τα καλα...

Χθες λεω του ανδρα μου "κ πως θα ψωνισω που ειμαι παχυα" λ λεει μα εχεις χασει τοσα κιλα θα βρεις τελεια ρουχαλακια, αρκει να μη παρεις παλι μαυρα κ να εχουν χρωμα :D
αχ το μωρο μου κ στα 105 ρε παιδια του αρεσα :(

http://www.ticker.7910.org/wa__82.5__02CN00000g41NzE2NDhvfDk4ODc3NzRqYXwmIzk0NjsmIzk1OTsmIzk3MzsmIzk2NDsmIzk0NTs.gifμου λειπεις
View user's profile View All Posts By User U2U Member
Ava
Θαμώνας

Registered: 25/11/09
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 13:54

Σ' ευχαριστώ θερμά!
Και βέβαια με βοήθησες.
Ο ρατσισμός είναι δυστυχώς παντού, πόσο μάλλον στην επαρχία. Το ειρωνικό βλέμμα στις πωλήτριες δεν το αντέχω. Δεν κατάλαβα δηλαδή, μία κοπέλα με παραπάνω κιλά δεν έχει δικαίωμα στη σέξυ διάθεση? Θα την κάνω τη φιλενάδα σεξοβόμβα. Αποφάσισα να της πάρω όλο το οπλοστάσιο που διαθέτει μία πορνοστάρ που σέβεται τον εαυτό της, δηλαδή και στριγκάκι. Θα πάω στη Θεσσαλονίκη και θα τα πάρω με το κεφάλι ψηλά.
asximi36
Μέλος
**

Registered: 5/5/10
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 13:56

εγω ρε κοριτσια στα 82 δεν μπορω να βρω ρουχα να μου αρεσουν...Παντα κυκλοφορω με φορμα και αθλητικο παπουτσι...το παιζω και αθλητρια ..!!!!

mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 13:56

θεσσαλονικη ειναι τα κεντρικα της ulla popken οποτε μπορεις να πας εκει και να βρεις ολα τα συνεργα (εχει και στριγκακια φυσικα)!!! καλα ψωνια!!!!!!!!!!! :)

http://www.ticker.7910.org/wa__91.0__02gP00000g41MTcxaHBkfDEyMzQ1MWFqfGZ0YW5vdW1lIHN0byBzdG94by4uLiE.gif
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
Ava
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 13:57

Όσο για σένα κακό μου κοριτσάκι, ξαμολήσου για ανάλαφρα, χρωματιστά ρουχαλάκια.
Ξέχασα να σου ευχηθώ για το γάμο σου. Να ζήσετε ευτυχισμένοι! Και με την ευκαιρία να σου πω πως τον πρώτο καιρό μάλλον δεν θα χρειαστείς και πολλά ρούχα.... Το πιασες το υποννοούμενο...
mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 13:58

μπορεις να βρεις νεανικα ρουχα και στην ulla popken που εγραψα παραπανω, αλλα και στο mat fashion! εκει βασικα εχει γαματα ρουχαλακια και μεγαλα μεγεθη!!!

Quote:
Originally posted by asximi36
εγω ρε κοριτσια στα 82 δεν μπορω να βρω ρουχα να μου αρεσουν...Παντα κυκλοφορω με φορμα και αθλητικο παπουτσι...το παιζω και αθλητρια ..!!!!

Ava
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 14:00

Αααχ εμείς οι αθλήτριες!
Για να ντυθείς σέξυ πρέπει να νιώθεις όμορφα με τον εαυτό σου και τα κυβικά σου, οπότε μάλλον τα ανάλογα ρουχαλάκια θα αργήσουν για μένα.
Καλέ asximi, δε μου βγαίνει να σε αποκαλώ έτσι. Όλες είμαστε εν δυνάμει ομορφότερες, γιατί όμορφες είμαστε ήδη!
badgirl11
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 14:02

Quote:
Originally posted by mtsek85
μπορεις να βρεις νεανικα ρουχα και στην ulla popken που εγραψα παραπανω, αλλα και στο mat fashion! εκει βασικα εχει γαματα ρουχαλακια και μεγαλα μεγεθη!!!

Quote:
Originally posted by asximi36

του ματ δε μου ειχαν βγει καλα, ουτε ενα καλοκαιρι δεν ειχαν κρατησει.
Ξεβαφαν κ διαλυονταν...
Ευτχως εχω βρει εδω στο νησι μια μπουτικ που φενει γνωστες φιρμες
πχ φορελ, γκλενστερ κ διαφορα αλλα
τα χτυπαει σε τιμες αλλα ειναι πολυ ωραια κ ποιοτικα...

Ναι Ava μου φετος το αποφασισα, θα ψωνισω, δε θα ξαναπω ποτε "ας περιμενω να χασω βαρος"
Θα ψωνισω κ ας αδυνατισω κ παιρνω αλλα! α στο καλο. μια ζωη με φορμες κ γω, αηδια καταντησα.
Κ το καλοκαιρι ειμαι εκτεθιμενη σε πολυ κοσμο λογω δουλειας κ πρεπει ναμαι στην τριχα...
αλλα φετος δε μπορω να πλενω διαρκως 10 ρουχα κ να τα βαζω αφου...θα τα πλενω εγω η ιδια :D

http://www.ticker.7910.org/wa__82.5__02CN00000g41NzE2NDhvfDk4ODc3NzRqYXwmIzk0NjsmIzk1OTsmIzk3MzsmIzk2NDsmIzk0NTs.gifμου λειπεις
Ava
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 14:07

Συμφωνώ με το να ψωνίζουμε για τα κιλά που είμαστε τώρα και ας πετάμε τα ρούχα μετά.
Η μεγαλύτερη ηδονή που νιώθω αυτό τον καιρό είναι όταν αφαιρώ από τη ντουλάπα και τα συρτάρια μου ρούχα και εσώρουχα που μου είναι μεγάλα. Γι' αυτό συνεχίζω να ψωνίζω, για να συνεχίσω να χαίρομαι στην καθοδική μου πορεία. Και φυσικά ρούχα που δεν θέλουν και πολύ σίδερο, γιατί το βαριέμαι θανάσιμα.
mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 14:08

οτι εχω παρει εγω απο mat μια χαρα μου ειναι!!! μονο με ενα μπουφαν ειχα ενα θεμα, αλλα το πηγα πισω μου το αλλαξαν (μετα απο 1 μηνα κιολας) και το δευτερο που πηρα ηταν μια χαρα! :)

LaLuna
Τακτικό μέλος

Registered: 29/1/10
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 15:11

οσο περιεργο κι αν σας φαινεται ψοφαω να φορεσω τζιν με κοντο μπλουζακι,χωρις να καλυπτει δηλαδη τον ποπο τον οποιο εχω πλουσιο:D
mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 15:49

LaLuna περιμενω πως κ πως να βαλω τα παλια μου τζιν!!!!! (τι παλια δλδ μεχρι πριν 3 χρονια τα φοραγα....) 10 κιλακια το πολυ και μπηκα!!!

LaLuna
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 16:07

αχ,εγω θελω ακομα περιπου 8
mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 16:11

ποσα εισαι τωρα? ε φτανουμε μωρε σιγα σιγα!!! το χειμωνα θα τα φοραμε στανταρ!!! (γιατι τωρα καλοκαιρι θα σκασουμε με το τζιν οποτε δε πειραζει...)

LaLuna
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 16:18

με την μια ζυγαρια ειμαι 73 και με την αλλη που υπολογιζει χωρις ρουχα 71.7
ευελπιστω καλοκαιρι να βλεπομαι:)
mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 16:27

μια χαρουλα εισαι καλε!!!
αν ημουν κ 75 θα πεταγα τωρα!!!! :)

LaLuna
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 16:41

χαχαχα!!!!!ξεκινησα απο 77.3 :)
οποτε ναι,ειμαι χαρουμενη κι εγω...απλα περιμενω το καλυτερο!!!!!
LaLuna
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/5/10 στις 16:56

αχ γιατι δεν μπηκε το τικερακι μου?

http://www.ticker.7910.org/wa__68__01WV00000g41MTQ1Nmp8NjU0NTU0MGphfHlvdXIgdGV4dA.gif
badgirl11
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/5/10 στις 08:45

Quote:
Originally posted by Ava
Συμφωνώ με το να ψωνίζουμε για τα κιλά που είμαστε τώρα και ας πετάμε τα ρούχα μετά.
Η μεγαλύτερη ηδονή που νιώθω αυτό τον καιρό είναι όταν αφαιρώ από τη ντουλάπα και τα συρτάρια μου ρούχα και εσώρουχα που μου είναι μεγάλα. Γι' αυτό συνεχίζω να ψωνίζω, για να συνεχίσω να χαίρομαι στην καθοδική μου πορεία. Και φυσικά ρούχα που δεν θέλουν και πολύ σίδερο, γιατί το βαριέμαι θανάσιμα.

ava moy πρωτη φορα στη ζωη μου εκτιμησα οτι ειμαι οσα κιλα ειμαι κ ψωνισα...
μεχρι τωρα ολο ελεγα " θα αδυνατισω κ μετα θα ψωνισω" ακομα κ αδυνατη...
φετος κ μετα το πατατρακ το περσινο των 100 κιλων πηγα ψωνισα κ το καταφχαριστηθηκα!
Πηρα ενα καρο παντελονια θεικα κολλητα (δεν εχω περιφερεια κ εδειχναν τελεια)
πηρα κ τοπακια σευ για αποπανω με κοντα πουκαμισακια ανοιχτα
κ ειμαι μιση μεριδα...
πηρα κ κοντομανικα κολλητα, τα φαρδυα δεν τα εβαλα ποτε κ δε θελω ουτε να τα βλεπω...
βεβαια στα 100 αναζητουσα φαρδιες μπλουζες κ δεν ειχα...

Εν ολιγοις πηρα ρουχα κ μαλιστα δε μου αρεσε τιποτε αλλο κ σταματησα...
αλλιως ακομα θαπαιρνα!

Κ οταν γυρισα απο τα ψωνια λεει ο φιλος μου
"σωπα ψωνισες, ειδες που συνειδητοποιησες οτι αδυνατισες κ εισαι ωραια ετσι"
κ του ειπα οτι κ πριν στα ιδια κιλα ημουν
κ απαντα
"ναι αλλα δε ψωνιζες ομως γιατι δε τα εκτιμουσες!"
ακου να δεις πως με εχει καταλαβει...

Constance
Θαμώνας

Registered: 6/1/10
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/5/10 στις 10:41

badgirl μου χαιρομαι παρα πολυ για σενα!Τα ρουχα ειναι μεγαλο κεφαλαιο και μεγαλο κινητρο για την απωλεια κιλων.

http://www.ticker.7910.org/wg__66.8__02ik00000g41Mzc5c3B8MTc2ODhsfCA.gif Ύψος 1.72 m
badgirl11
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/5/10 στις 17:02

ναι αλλα επαναπαυτηκα παλι κ εκει που ειχα χασει κανενα γραμμαριο εφαγα χθε βραδυ γεμιστα...
αχχχχχχχχχχχχχ τι θα με κανω ρε γαμωτο μου.

mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 10/5/10 στις 11:04

εκανα μια βολτα στα μαγαζια και πραγματικα ειδα φετος πολυ ομορφα ρουχα στις βιτρινες!! ειδικα στην αγορα του Βυρωνα, ειδα ρουχα πολυ ξεχωριστα σε καλα μαγαζια και τιμες 5-10-15-20 ευρω...

το μωρο μου, το μονο που μου λεει συνεχως ειναι... "βγαλε τα μαυρα ρε Μαιρουλα"... εκεινος φοραει πολυ χρωμα... λεω να παω μεσασ τη βδομαδα μια βολτα απο το Βυρωνα για ψωνια..... θα ψαξω κανενα ελαστικο καπρι, ωστε να μπορεσω να το φοραω κ αν χασω μετα και να παρω κανενα παιχνιδιαρικο μπλουζακι χρωματιστο!!! :)

nera
Τακτικό μέλος

Registered: 3/3/10
Member Is Offline

Mood: σαν τον καιρό...ότι να'ναι
Warnings:

[*] posted on 5/7/10 στις 12:20

Με μαγιώ τι κάνετε κορίτσια; Είδα κάποια τανκίνι που μου άρεσαν,είναι αυτά που έχουν μπλουζάκι από πάνω και χωριστά το κάτω,σαν κομμένο ολόσωμο.Αλλά δεν ξέρω το στήθος που θα μπει... είναι ένα πρόβλημα.Έχει κι άλλα σα φουστανάκια,αλλά θα 'μαι λες και βγήκα από ταινία του '50...
Καμιά ιδέα έχετε;Τα ολόσωμα τα σιχάθηκα πλέον,μπικίνι δε θέλω ως φαλαινίτσα...

μαμά γουρουνίτσα
Ava
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 5/7/10 στις 13:11

Γιατί δε δοκιμάζεις ένα τανκίνι? Μπορεί και να χωρέσει το στήθος σου, δεν το ξέρεις από πριν.
Για τα φουστανάκια, ούτε να το σκέφτεσαι. Δεν έχω δει καμία ως τώρα να τα φοράει, μην κάνεις την αρχή, γιατί θα προσελκύσεις βλέμματα.
Το μπικίνι θέλει γερή υποστήριξη, οπότε...
Το ολόσωμο μου ακούγεται επίσης ελκυστικό. Καμιά φορά δε φοράμε ότι θέλουμε, αλλά ότι μας πάει.
Άρα, προτείνω τανκίνι ή ολόσωμο.
 Pages:  1  ..  9  10  11  12  13  ..  16

Διατροφική νοημοσύνη: Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία  Στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Διαβάστε Αναλυτικά

Go To Top