Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Thin positive: Μυστικά ελέγχου της πείνας και της διατροφής
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2  3  4  5  ..  10
Author: Subject: Χάνονται 25 kg χωρίς επέμβαση?
Sediaita
Μέλος
**

Registered: 4/2/11
Member Is Offline

Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 1/3/11 στις 12:43

Σήμερα τελικά είναι η πρώτη μέρα δίαιτας. Τελικά εν αναμονή της δίαιτας πήρα 1 κιλό! Είναι μια ανακούφιση που ξεκινάω σήμερα.
Το περίεργο είναι ότι έφαγα 3 φρυγανιές με μαρμελάδα, που είναι αυτό που λέει η δίαιτα και νιώθω τύψεις ενώ όταν σαβουριάζω μια μακαρονάδα και ένα παγωτό μετά είμαι μια χαρά!!!

View user's profile View All Posts By User U2U Member
Sediaita
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 1/3/11 στις 12:45

Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση! Θα σας γράψω τα πρώτα αποτελέσματα.

evageliagiannena
Μέλος
**

Registered: 25/11/10
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 2/3/11 στις 15:19

Ουφ!!!!! Καλά πάμε αλλά τώρα αρχίζουν τα δύσκολα! Τα 3 κιλά που έχασα είναι τα υγρά. Άντε τώρα να καεί λίπος που εγώ ακούω γυμναστική και αλλάζω δρόμο. Λίγο και καλά και ότι γίνει!!!

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wg8Q4BJ/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wg8Q4BJ/weight.png
[/url]
maroulaki
Τακτικό μέλος

Registered: 31/3/09
Member Is Offline

Mood: ομορφη
Warnings:

[*] posted on 2/3/11 στις 15:22

και γω νομιζω οτι μπορουν!!!!! να χαθουν!!!! πως παει sediaita?
εγω εχω δεκαπεντε και θα το κανω με διαιτα!!!!

ε εσυ εχει δεκα παραπανω! οποτε :)

κλικ οι φωτο σου μου εκαναν κλικ!

απο 70-----65 -----60-----55 :)

:).........!.........!..........!.....!

ειμαι οπου ειναι το χαμογελακι!!!!

με υψος 1.65
Alma libre
Θαμώνας

Registered: 21/1/11
Member Is Offline

Mood: Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα!!
Warnings:

[*] posted on 2/3/11 στις 15:27

Quote:
Originally posted by Sediaita
Σήμερα τελικά είναι η πρώτη μέρα δίαιτας. Τελικά εν αναμονή της δίαιτας πήρα 1 κιλό! Είναι μια ανακούφιση που ξεκινάω σήμερα.
Το περίεργο είναι ότι έφαγα 3 φρυγανιές με μαρμελάδα, που είναι αυτό που λέει η δίαιτα και νιώθω τύψεις ενώ όταν σαβουριάζω μια μακαρονάδα και ένα παγωτό μετά είμαι μια χαρά!!!

Το έχω νοιώσει απειρες φορες αυτο το συναισθημα ........Τρωω συμφωνα με το διαιτολογιο του διατροφολογου και νοιωθω τυψεις ..........Ειναι δυνατον? γιατι εχουε συνδέσει την αφαγια με την σωστη διατροφη για χάσιμο βαρους..........?

http://www.ticker.7910.org/wg__64.9__02E600000g41MDAwMjUyNWx8MDAwMTEwOGxkfHlvdXIgdGV4dA.gif

Sleeve Gastrectomy 19/10/2012
Maria Hope
Τακτικό μέλος

Registered: 26/1/11
Member Is Offline

Mood: Τα όνειρα γίνονται πραγματικότητα όταν δεν σταματάς ποτέ να ονειρεύεσαι... :-)
Warnings:

[*] posted on 3/3/11 στις 12:20

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ.....:thumbup::thumbup::smilegrin::thumbup::thumbup:
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΧΑΝΟΝΤΑΙ 25 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ Κ ΟΤΑΝ ΧΑΘΟΥΝ ΕΧΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ 25 ΤΟΝΟΥΣ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗΣ.....:P;)
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ......:yes::thumbup:

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wx2Eeuf/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wx2Eeuf/weight.png

Λαπαροσκοπική γαστρική πτύχωση 25/03/2011 Νοσοκομείο Ευαγγελισμός
Αρχικό βάρος: 110kg
Τελικός στόχος: 62kg

Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΣΤΑ ΜΙΚΡΟΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΣΤΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!!!!!!
Sediaita
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 11:36

Στην πρώτη εβδομάδα δίαιτας έχασα 400gr!!!!! Είμαι 83! Τι τα θελα τα Γιάννενα? Πήγα να δω μια φίλη μου που πρόσφατα μετακόμισε. Βέβαια ωραία πέρασα, πανέμορφα, αλλά τη δίαιτα όσο να ναι δεν την έκανα και κατά γράμμα. Δεν κάνουμε δουλειά έτσι. Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι έχω περίοδο και μπας και έχω και κάτι σε νερό πάνω μου!

elejb30
Μέλος
**

Registered: 24/2/11
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 12:47

50 χανονται?γ εγω εχω χασει 3 κιλα υγρααα!το θεμα ειναι ποσο υπομονη εχουμε.εγω παιδια νοιωθω οτι δεν εχω δυναμη.οσο για τα κιλακια που βλεπω στα τικερ θυμαμαι τοτε που ημουν κ εγω 85 κ ελεγα πως θα χασω τοσα κιλα κ μεσα σε 2 χρονια εφτασα τα 120 κ τωρα τα 85 μου φαινονται σαν ονειρο.μονο που το σκεφτομαι κλαιω....καλη επιτυχια στην καινουρια αρχη....αααα κ οταν ημουν πιο πιτσιρικα απο 100 ειχα φτασει 85 κ ακομα πιο πιτσιρικα απο 85 ειχα φτασει 62...οποτε απο τη δικη μου ιστορια το ηθικο ειναι διδαγμα ειναι οτι ο μεγαλος αγωνας δεν ειναι οταν χανεις τα κιλα αλλα να μην τα ξαναπαρεις γιατι καθε φορα μπαινουν κ αλλα 10....

click
Moderator
*

Registered: 10/8/10
Member Is Offline

Mood: :crazy:#:eureka:
Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 13:15

αν ομως καθε φορα που τα χανεις με ΔΙΚΟ ΣΟΥ κοπο δεν ειναι αρκετο κινητρο να τα διατηρησεις, πώς θα ειναι αρκετο κινητρο η επεμβαση?

http://www.ticker.7910.org/wa__61.2__02oz0000-WnmNzc3MTBqfDU1Mjk3NTQ1amRhfE1BS1BJQSBBUE8gRElBSVRFUw.gif
έναρξη 12/8/'10
Συντηρηση απο 6/6/'11
ύψος 1,66
Είμαι πάντα 1 u2u μακριά για όποιον με χρειαστεί

"Αν θες να αλλάξεις τον κόσμο, ξεκίνα από τον εαυτό σου!!!"
evageliagiannena
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 14:21

Όλες έχουμε τα δίκια μας! Η ιστορία δείχνει πως με πολύ κόπο χάνονται μεν, αλλά... χάνονται!
Δεν είναι ακατόρθωτο να τα διατηρήσεις, αρκεί να προσέχεις.
Το λέω εγ'ω που έχασα σχεδόν 20 κιλά κάποτε και πήρα 30. Δεν φταίει κανείς άλλος εκτός απο την λαιμαργία μου. Εδώ είμαστε όλοι να δίνουμε θάρρος ο ένας στον άλλον. Υπομονή και επιμονή. Και εγώ τις 2 τελευταίες μέρες την έσπασα τη δίαιτα αλλα συνεχιζω κανονικά σήμερα απο εκεί που έμεινα. Πέρασαν 15 μέρες και έχασα 3 κιλά!!!:bouncy::bouncy:
elejb30
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 14:59

με την επεμβαση δεν μπορεις να τα παρεις αυτη ειναι η διαφορα....τα κιλα τα επαιρνα καθε φορα σε δυσκολιες οπως στην εφηβεια μετα απο χωρισμο μετα απο ενα ατυχημα που ειχα καθε μερα ετρωγα απ εξω γιατι συμπαραστεκομουν στην κολλητη μου η οποια εκανε να περπατησει 6 μηνες κ πιο δυσκολο οταν πριν απο 2 χρονια αρχισα να εχω κινιτικα προβληματα απο φλεγμονες στο σωμα οποτε με πλακωσαν στις κορτιζονες στα αντιφλεγμονοδη κ τωρα ζω φυσιλογικα με ενεσεις αλλα τα κιλα εχουν πια φτασει εκει.τωρα σχεδον ολα ειναι καλα αλλα οταν κανω παιδι φοβαμαι οτι θα βαλω πολλα κιλα κ πρεπει να σταματησω τα φραμακα οποτε λογικα θα εχω κηνιτικα παλι.εκει λοιπον χανεται η δυναμη κ τα ξαναπαιρνεις...

elejb30
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 15:05

εβαγγελια μου εχεις δικιο θα μπορουσε κανεις να πει οτι ολα ειναι δικαιολογιες κ οτι διατηρουνται αρκει να το θες..αλλα δεν παυει να ειναι ενας μονιμος αγωνας παντα θα εισαι υπο περιορισμους κ αυτο ειναι το δυσκολο.να φερω ενα παραδειγμα ποσο αντιδραμε στην απαγορευση...ο αδερφος επι τρια χρονια απαγορευοταν να πινει υγρα φαντασου μετραγε το νερο του γιατι ηταν στην αιμοκαθαρση κ γκρινιαζε θελω νερο κ κ οταν χειρουργηθηκε τον βαζαν να πινει 3 λιτρα την ημερα κ ελεγε δεν θελω αλλο....ολα λοιπον ειναι στο μυαλο αλλα τι να κανουμε που το μυαλο μας ειναι που μας οριζει στα παντα.εχω κολλητη που παλευει να παρει ενα κιλο ενα μηνα...ειρωνια....:P

onelifeonechance
Θαμώνας

Registered: 16/1/10
Member Is Offline

Mood: Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα !
Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 15:10

Quote:
Originally posted by elejb30
με την επεμβαση δεν μπορεις να τα παρεις αυτη ειναι η διαφορα....τα κιλα τα επαιρνα καθε φορα σε δυσκολιες οπως στην εφηβεια μετα απο χωρισμο μετα απο ενα ατυχημα που ειχα καθε μερα ετρωγα απ εξω γιατι συμπαραστεκομουν στην κολλητη μου η οποια εκανε να περπατησει 6 μηνες κ πιο δυσκολο οταν πριν απο 2 χρονια αρχισα να εχω κινιτικα προβληματα απο φλεγμονες στο σωμα οποτε με πλακωσαν στις κορτιζονες στα αντιφλεγμονοδη κ τωρα ζω φυσιλογικα με ενεσεις αλλα τα κιλα εχουν πια φτασει εκει.τωρα σχεδον ολα ειναι καλα αλλα οταν κανω παιδι φοβαμαι οτι θα βαλω πολλα κιλα κ πρεπει να σταματησω τα φραμακα οποτε λογικα θα εχω κηνιτικα παλι.εκει λοιπον χανεται η δυναμη κ τα ξαναπαιρνεις...

Κανεις λαθος νομιζω,εχουν υπαρξει περιπτωσεις που και με επεμβαση εχασαν κιλα και μετα τα πηραν ξανα πισω.

http://swlf.lilyslim.com/UrlRp2.png

http://sedf.lilyslim.com/xwa7p2.png

Έναρξη: 1/2/2010
Ύψος: 1,75
Hλικία: 21

If you stare at the obese, the obese stares back...
Friedrich Nietzsche
elejb30
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 15:20

απο οσα εχω διαβασει κ οσα εχω συζητησει με γιατρους,απο ανθρωπους που το εχουν κανει στο εξωτερικο πριν χρονια διατηρουν ακομα τα κιλα τους...λενε οτι απο π.χ τα 50 κιλα που πρεπει να χασω εγω το λιγοτερο πιθανο ειναι να παρω παλι 5 με 7 κιλα.ε απο το να τα παιρνω μια ζωη ολα παλιαυτο ειναι καλυτερο.οχι οτι ειμαι σιγοθρη οτι θα κανω επεμβαση.στα 22 γλυκια μου ειχα χασει κ εγω οσα κ εσυ περιπου κ δυστηχως τα ξαναπηρα οχι κατευθειαν αλλα με τα χρονια κ με τις δυσκολιες που αυτα εφεραν.μακαρι κ ευχομαι σε ολους που τα καταφερατε να τα διατηρησετε γιατι δεν ειναι ευκολο...

onelifeonechance
Θαμώνας

Registered: 16/1/10
Member Is Offline

Mood: Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα !
Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 15:23

Οντως δεν ειναι ευκολο, το μονο ευκολο ειναι να υιοθετησεις ξανα τις παλιες συνηθειες και να ερθουν πισω ολα τα κιλα αλλα στην προσπαθεια μενουμε και κατι θα γινει!
Καλη σου επιτυχια ο,τι κι αν αποφασισεις! :)

http://swlf.lilyslim.com/UrlRp2.png

http://sedf.lilyslim.com/xwa7p2.png

Έναρξη: 1/2/2010
Ύψος: 1,75
Hλικία: 21

If you stare at the obese, the obese stares back...
Friedrich Nietzsche
elejb30
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 16:07

σ ευχαριστω αυριο εχω κ την πρωτη μου επισκεψη στη διατροφολογο που μαζι θα αποφασισοθμε τι ειναι καλυτερο για μενα κ για την περιπτωση της παθησης μου..εξαλου μεχρι να βγοει η γαστροσκοπηση δεν ξερουμε αν μπορω λογω των φαρμακων που με εχουν πλακωσει...παντως ειμαι σε καλο δρομο κ χαρουμενη:tumble:

click
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 17:08

Quote:
με την επεμβαση δεν μπορεις να τα παρεις αυτη ειναι η διαφορα....

ακομα και σε αυτο το φορουμ, το ακριβως αντιθετο εχει γραφτει ξανα και ξανα.
μηπως να το μελετησεις λιγο παραπανω πριν παρεις την αποφαση σου?

καλη επιτυχια στο ραντεβου με τη διαιτολογο!:thumbup:

http://www.ticker.7910.org/wa__61.2__02oz0000-WnmNzc3MTBqfDU1Mjk3NTQ1amRhfE1BS1BJQSBBUE8gRElBSVRFUw.gif
έναρξη 12/8/'10
Συντηρηση απο 6/6/'11
ύψος 1,66

elejb30
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 17:20

ευχαριστω κλικ μου...ναι δεν ειμαι απολυτη εννοειτε εχω ακουσει οτι τα εχουν παρει με δακτυλιο κ οχι με σληβ.οπως κ να εχει το πρωτο μου μελημα ειναι να συμβουλευτω την διατροφολογο να μπω λιγο στον ισιο δρομο αν κ σημερα η ιδια μου ειπε οτι δεν τα ξαναπαιρνεις τα κιλα...πιστεψε με φοβαμαι κ εγω πολυ αν μου πουν οτι υπαρχει πιθανοτητα να κοψω το στομαχι μου κ να ξαναγινω 120 κιλα φχαριστς δεν θα παρω......εχω διαβασει πολλα εχεις να μου στειλεις κατι που εχει γραψει καποιος που το εχει κανει κ τα πηρε?????????ευχαριστωωω

ΛΟΡΑ
Τακτικό μέλος

Registered: 4/3/11
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 17:24

σιγουρα χανονται. απο 90 κιλα που ημουν περιπου μετα τις πανελληνιες (λεω περιπου γιατι μετα τα 85 σταματισα να ζυγιζομαι) εφτασα σε εναν χειμωνα 61. τα διατηρησα για 1 χρονο. μετα ερωτευτηκα και παντρευτηκα στα 85 κιλα. μετα την 1η εγκυμοσυνη ημουν 100!! με διαιτολογο καταφερα και ξαναπηγα 68. εκει αφεθηκα ξανα και στα 75 ξαναεμεινα εγκυος. μετα την 2η εγκυμοσυνη και στα 98 κιλα ξανα ξεκινησα μονη μου διατροφη και καταφερα να φτασω 77. μετα ετυχαν αναποδιες και 2 απανωτοι θανατοι μεσα στην οικογενεια και η ψυχολογια στα πατωματα. αποτελεσμα 100 κιλα ξανα... ομως ειπα τελος. υποσχεθηκα στον εαυτο μου οτι αυτη η προσπαθεια θα ειναι η τελευταια και δεν θα σταματησει στην επιτευξη του στοχου. βεβαια υπολογιζω πολυ και στο φορουμ γι'αυτο... το πηρα το μηνυμα πια. καιρος ηταν!!!
και αν εκανα επεμβαση θα ηταν στο μυαλο!

99................................................(68.3).....66
elejb30
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 17:28

γεια σου ρε λωρα αυτο ειναι το στορυ μας ανεβα κατεβα ανεβα κατεβα ...μπραβο που σταματας στα 100 κ ξανακανεις διαιτα εγω την τελευταια φορα που ειδα το 100 δεν ειπα τερμα κ να τα τωρα χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο....κ ποσο τρεμω την εγκυμοσυνη....

click
Moderator
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 17:28

απο το φορουμ δεν ξερω αν καποιος τα ξαναπηρε ολα, δεν εχω διαβασει καποιον να το λεει.
επισης, δεν υπαρχει ουτε 1 που να εχει διατηρησει την απωλεια σε βαθος χρονου.

αλλα εχει γραφτει ξανα και ξανα οτι η επεμβαση ακριβως επειδη δε γινεται στο μυαλο (μιας και το "μυαλο" μας ειναι που μας φτανει στις καταχρησεις φαγητου), εχει κι αυτη πιθανοτητες να μην ειναι ισοβια λυση.

για ενα διαστημα θα απαγορευονται ενα σωρο τροφες και ποσοτητες, σωστα?
σε αυτο το διαστημα, τα κιλα θα πεφτουν με μεγαλη ταχυτητα.

μετα τι γινεται?
το στομαχι μπορει να ξανανοιξει.
και ακομη και αν δεν ανοιξει τρομερα, με μια σοκολατα τη μερα (παραδειγμα) τι απωλεια και τι διατηρηση να εχεις?

έναρξη 12/8/'10
Συντηρηση απο 6/6/'11
ύψος 1,66

elejb30
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 17:46

ναι εχω διαβασει οτι λενε οτι πηραν μεχρι 7 κιλα.τωρα εγω π.χ αν φτασω τα 65 η 70 κ μτα παρω κ φτασω τα 80 ε ευτυχισμενη θα ειμαι .φαντασου τα 85 μου φαινονται ονειρο....

ΛΟΡΑ
Τακτικό μέλος

Registered: 4/3/11
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 17:49

εγω την συντηρηση την εχω σκευτει ως εξης
να ενταξω μεν τα φαγητα που στερουμε τωρα, αλλα σταδιακα και ποιοτικα. πχ θα φαω μακαρονια αλλα χωρις βουτυρο ή κρεμα γαλακτος. θα προτιμησω τα ολικης αλεσεως και θα βαζωμελι 'η ζαχαρινη στα γλυκα μου. και καταχρησεις μονο σε 2 γευματα την εβδομαδα οχι την ιδια μερα. και οχι ολη μερα. στο μυαλο μου ειναι φτιαγμενα ολα πολυ απλα. στην πραξη θα δειξει...
αλλα ψυχολογικα δεν θα το αντεξω να ξαναπεσω στο ιδιο τρυπακι. θα ειναι μοιραιο πληγμα για την αυτοπεποιθηση μου.
τα παθηματα ηταν πολλα. θα ειναι ηλιθιο να μην το εχω παρει το μαθημα...

99................................................(68.3).....66
Alma libre
Θαμώνας

Registered: 21/1/11
Member Is Offline

Mood: Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα!!
Warnings:

[*] posted on 8/3/11 στις 18:09

Quote:

elejb μου διαβασε το τελευταιο ποστ που γραφει το aggeloydaki .......http://www.eatingdisorders.gr/forum/viewthread.php?tid=1274&page=89
Δυστυχως αν δεν αλλαξεις τροπο σκεψεις τα κιλα τα παιρνεις ξανα ........... Πρεπει να πειθαρχησεις την πεινα του μυαλου πρωτα........ Ξερεις ποσο ευκολα μπορεις να φας και με χειρουργειο 2 και 3 παστες την ημέρα? Ουτε μασημα θελουν ουτε τιποτα! Μπορει να μην της φας μαζι και τις δυο , αλλα σε ολη τη διαρκεια της ημερας να τρως απο λιγο!!!!!!!
Προσωπικα απο οσα εχω διαβασει , απο τη στιγμη που θα μπεις χειρουργειο πρεπει να εχεις πιστεψει οτι αλλαζεις τροπο ζωης............

http://www.ticker.7910.org/wg__64.9__02E600000g41MDAwMjUyNWx8MDAwMTEwOGxkfHlvdXIgdGV4dA.gif

Sleeve Gastrectomy 19/10/2012
evageliagiannena
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 9/3/11 στις 12:23

Ξεκίνησα τη διατροφή μόνη μου στις 23/2/11. Πέρασαν 15 μέρες και χάθηκαν 3 κιλά.
Λόγω οικονομικών δυσκολιών δεν μπορώ να επισκεφθώ διατροφολόγο. Προσπαθώ μόνη μου με περιορισμό των λιπαρών και ζύγισμα τον τροφίμων. Μακάρι να ξεκολλήσει η ζυγαριά γιατι την τελευταία εβδομάδα δεν κατέβηκε καθόλου ο δείκτης... κολλημένος στα 88kgr.

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wg8Q4BJ/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wg8Q4BJ/weight.png
[/url]
 Pages:  1  2  3  4  5  ..  10

Διατροφική νοημοσύνη: Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία  Στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Διαβάστε Αναλυτικά

Go To Top