Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Διατροφική Νοημοσύνη
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  2  3
Author: Subject: ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ
Τακτικό μέλος

Registered: 13/1/16
Member Is Offline

Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 29/3/17 στις 22:59

Mak και εγώ ψιλιαζομαι ότι η queen Bee είναι τρολ. Και μόνο το ότι απαντάει σε ανθρώπους που έχουν να γράψουν χρόνια εδώ αυτό λέει ότι μάλλον τρολαρει και όκ να το καταλάβω ότι ένας άνθρωπος με νευρική ανορεξία μπορεί να είναι 20 κιλά κάτω από ύψος του σχεδόν αλλά το ότι λέει κάπου ότι θέλει να κλειστεί σε ένα δωμάτιο και να μην φάει τίποτα για 1 βδομάδα και να ζει με κολα ζιρο και τσάι χωρίς θερμίδες και το ότι θέλει να φτάσει 38 και 30 κιλά εγώ Νομίζω ότι κοροϊδεύει το άτομο αυτό.
View user's profile View All Posts By User U2U Member
Queen Bee
Μέλος
**

Registered: 21/3/17
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:25

Good Αν ημουνα ψευτικη η fake η τρολ οπως το λετε εσεις δεν θα εδινα Δημοσια τα στοιχεια μου στο φορουμ.Λεω αληθεια, πασχω απο νευρικη ανορεξια και οντως οσο και να σου φαινεται περιεργο ναι εχω καταφερει να μεινω 2 εβδομαδες νηστικη με κοκα κολα zero και τσαι χωρις θερμιδες γιατι μπορω και ναι οντως αυτες τις μερες σκεφτομαι σοβαρα να φτασω τα 30 κιλα, αν θες μπες στην ιστορια μου για να διαβασεις αναλυτικα τις σκεψεις μου σχετικα με το κομματι κιλα. Αν θες πιο πανω εχω δωσει και τηλεφωνα που μπορεις να επικοινωνησεις αμεσα μαζι μου και αν παρεις στο σταθερο μου η στο κινητο μου θα το διαπιστωσεις αν λεω αληθεια.Αν θες να μιλησουμε και προσωπικα να με δεις και απο κοντα αν χρειαζεται αυτο για να πειστεις δεν εχω θεμα.Τσεκαρε τα προσωπικα μου στοιχεια και μετα πες αν ειμαι τρολ η οχι.Το να καθεσαι απλα πισω απο ενα πληκτρολογιο και να με κατηγορεις οτι λεω ψεματα οτι ειμαι ανορεκτικη τη στιγμη που η ανορεξια ειναι ολη μου η ζωη και μαλιστα χωρις να εχεις και εσυ και ο φιλος Μak εμπρακτες αποδειξεις με ξεπερνα.Σε βοηθω λοιπον σου δινω τα προσωπικα μου στοιχεια.Τα εκθετω Δημοσια γιατι πολυ απλα αυτη ειμαι ναι πιστεψτε το υπαρχω, ειμαι αληθινη.
Dulcinea del Toboso
Τακτικό μέλος

Registered: 5/3/16
Member Is Offline

Mood: happy :)
Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:32

Queen Bee γεια σου, δεν εχω παρακολουθήσει την ιστορία σου (θα το κάνω όμως με την πρώτη ευκαιρία και σήμερα αν προλάβω και θα σου απαντήσω) ούτε εχω καταλάβει επακριβώς τι παίχτηκε, όμως αυτό που εκανες που εδωσες ολα τα στοιχεία σου ετσι στη φορα ειναι πολύ επικίνδυνο. Σε παρακαλώ ηρέμησε, κάτσε και σκέψου λογικά, οκ λογικό να θυμώσεις αλλά στην τελική οκ και αν κάποιος σε θεωρήσει τρολ δεν τρέχει κάτι, εσύ ξέρεις την αλήθεια και τι σου συμβαίνει. Όμως είναι πολύ επικίνδυνο αυτο που μολις εκανες και μιας και το φόρουμ ειναι δημόσιο και μπορει ο καθενας να διαβάσει το οτιδήποτε, καλό ειναι να προσέχουμε τα στοιχεία που δινουμε δημόσια, μιας και ποτέ δεν ξέρεις ποιος θα τα δει, πώς θα τα αξιοποιήσει, και σε τι κινδυνο μπορεις να θέσεις τον εαυτό σου ή την οικογένειά σου. Διέγραψε το ποστ σου για το καλό το δικό σου,(αναφέρομαι σε αυτό που δινεις τηλέφωνα ονοματα κτλ) ή ας παρέμβει κάποιος admin, είναι πολύ σοβαρο αυτο που εκανες, και δεν χρειάζεται να αποδείξεις σε μας κάτι :)

"What matters most is how well you walk through the fire" - Charles Bukowski
Tassos67i
Τακτικό μέλος

Registered: 27/4/13
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:33

Δε νομίζω ότι πρόκειται για...τρολ.
Είμαι βέβαιος ότι πρόκειται για...πελάτη της ειδικότητας που ακολουθεί όταν αυτή της NADINE σηκώνει τα χέρια ψηλά.
Τότε αναλαμβάνει η χημεία. Και χωρίς την θέληση του...πελάτη.
Μακάρι να ήταν καλικαντζαράκι.
Queen Bee
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:39

Συγνωμμη που τα ποσταρα αλλα δεν γινοταν αλλιως να ακυρωνει καποιος την ιδια σου τη ζωη μπροστα στα ματια σου.Σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση, να με λετε Μαρια.Το μονο που φοβαμαι πραγματικα ειναι μηπως καποιος απο δω τα χρησιμοποιησει ετσι ωστε να ειδοποιησει κανεναν εισαγγελεα για να με μπαγλαρωσουν σε κανα νοσοκομειο.😫🙍Ειμαι καινουρια στο συγκεκριμενο φορουμ και γενικα ειναι η πρωτη μου φορα που γραφω ποτε σε φορουμ και ετσι δεν γνωριζω τιποτα σχεδον..μονο τα βασικα
Dulcinea del Toboso
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:44

Μαρία μου μην ζητάς συγγνώμη, δεν έκανες σε μας κάτι κακό. Απλά σου επεσήμανα κάτι πολύ σημαντικό, μιας και στο διαδίκτυο σε δημόσια φορουμς ο καθένας μπορεί να δει οτιδήποτε και δεν ξέρεις πώς μπορεί να το χρησιμοποιήσει. Το διαδίκτυο ενέχει κινδύνους γι αυτό και πρέπει να είμαστε προσεκτικοί. Δεν χρειάζεται να θυμώνεις αν κάποιος σε 'ακύρωσε' όπως λες, ο καθένας εχει την γνώμη του. Από τη στιγμή που εσυ ξερεις την αλήθεια, δεν έχεις να αποδείξεις κάτι σε αγνώστους. Για ποιό λόγο να σε μπαγλαρώσει καποιος σε νοσοκομείο? Ακομα ομως κ αν αυτό ειναι που φοβάσαι (αν και υπάρχουν πολυ σοβαροτεροι κινδυνοι), σβησε τα ποστ οπου δινεις προσωπικά στοιχεία.

Queen Bee
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:46

Νομιζω το εσβησα ετσι δεν ειναι?:(
Mak
Θαμώνας

Registered: 1/4/11
Member Is Offline

Mood: "things do not change, we change"
Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:47

Tasso, έχεις μάλλον δίκιο, μόνο η χημεία μπορεί να έχει αποτελεσματικότητα σε τέτοιες περιπτώσεις και το είχα γράψει από την πρώτη στιγμή που η φίλη μας Queen bee έγραψε στο φόρουμ.

Η προσωπική μου ελπίδα ήταν όντως να ήταν τρολ, παρά να είναι ένα νέο κορίτσι σε τόσο δεινή θέση.
Εύχομαι όσο το δυνατόν πιο γρήγορα να βρει βοήθεια . Κανείς δεν είναι εδώ για να ακυρώσει οποιονδήποτε, είμαστε εδώ για αλληλοβοήθεια.
Θεωρώ ότι το φόρουμ δεν είναι για να χωνόμαστε πιο βαθιά στα σκ*&%ά των διατροφικών διαταραχών ούτε για να προτείνουμε ο ένας στον άλλον πιο αποτελεσματικούς τρόπους να τερματίσουμε τη ζωή μας.

SLEEVE GASTRECTOMY 23/5/2011

http://swlf.lilyslim.com/P9d5p2.png
Dulcinea del Toboso
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:50

Quote:
Originally posted by Queen Bee
Νομιζω το εσβησα ετσι δεν ειναι?:(

Ναι το είδα, όμως και στο επόμενο απο αυτο που εσβησες αν ανατρέξεις και δεις τι έχεις γράψει, γράφεις στο τέλος το ονοματεπώνυμο σου και την πολη που μένεις. Σβησε και αυτα τα στοιχεία καλύτερα :)

Tassos67i
Τακτικό μέλος

Registered: 27/4/13
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:53

Σβήσε όλα τα προσωπικά σου στοιχεία και απενεργοποίησε την ορατότητα του email σου. Δεν έχει κανέναν νόημα να αποδείξεις οτιδήποτε σε οποιονδήποτε . Όσο για το...μπαγλάρωμα, με βάση τα γραφόμενά σου φαίνεται να είναι η μόνη σου ελπίδα. Η ανορεξία σου έχει ξεκάθαρα ψυχιατρικό υπόβαθρο. Όλοι μας έχουμε εμμονές και ιδεοληψίες. Αλλά έχουμε και μέτρο. Όταν αντιμετωπισθεί το ψυχιατρικό σου θέμα με την κατάλληλη αγωγή τότε η τάση σου να γίνεις 30 κιλά θα υπάρχει μεν αλλά δεν θα κάνεις ενέργειες για να το επιτύχεις γιατί θα συνειδητοποιείς ότι δεν γίνεται.
Σβήσε ονοματεπώνυμο και τοποθεσία, άμεσα.
Queen Bee
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/3/17 στις 23:53

Το μονο που θελω ειναι να επικοινωνησω αμεσα μεσω αυτου του φορουμ με ατομα που βιωνουν την ιδια κατασταση με εμενα αυτο μονο.Νιωθω αρκετα μοναδικη σε αυτο,ειδικα στην πολη μου,δεν εχω βρει καποιο ατομο που να το περναει η να το εχει ηδη περασει..Θελω τοσο να μιλησω με ατομα που συμπασχουν..
Dulcinea del Toboso
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 30/3/17 στις 00:04

Ρε παιδιά γιατί τόση εμμονη με το μπαγλάρωμα? Και το λέτε με εναν τρόπο λες και θα κερδίσετε εσείς κάτι ξέρω γω αν βάλουν την κοπέλα με τη βία μέσα. Υπάρχουν και άλλες λύσεις, δεν χρειάζεται να αναφέρουμε την πιο ακραία και να τρομοκρατούμε την κοπέλα ή αλλα ατομα που ενδεχομένως μας διαβάζουν (μιας και το φορουμ είναι δημόσιο). Δεν ξέρω αν επισκέπεσαι Μαρία κάποιον ειδικό (ψυχολόγο ή ψυχίατρο), όμως θα έπρεπε να πας άμεσα αν δεν πηγαίνεις ήδη, κι αν θεωρεί οτι χρειάζεσαι αγωγή ή νοσηλεία ή οτιδήποτε άλλο, θα το κρίνει εκείνος. Γιατί εκτος απο το θέμα το καθαρά οργανικό της ανορεξίας (που μπορεί να βάλεις οσα κιλα χρειάζεται και να είσαι οκ), το θέμα ειναι οτι εχεις καποιες διαστρεβλωμένες αντιλήψεις (πχ αυτο που αναφέρεις για δμς 14 στο αλλο θεμα που ανοιξες που εριξα μια ματιά), οι οποίες προφανως και δεν ισχύουν, σαν να μου λες δλδ οτι ο ουρανος ειναι κοκκινος με λεοπαρδαλέ βουλες :o Αυτες τις αντιληψεις που τα έχεις λιγο μπερδεμενα στο μυαλο σου με το τι ισχυει και τι οχι, θα σε βοηθήσει ενας καλος ψυχολογος να τα ξεδιαλύνεις και τα καταλάβεις τι ισχύει και τι όχι. Αλλα ναι, αν τιθεται θεμα επιβιωσης, πρέπει να πας και σε ψυχίατρο. Αν φοβάσαι το μπαγλάρωμα όπως λες, κινήσου έξυπνα, κάνε ό,τι πρέπει, συνεργάσου με τους ειδικούς και προσπάθησε να τραφεις σωστα συμφωνα με τις υποδείξεις τους, ώστε να μην σε ''θρέψουν'' με το ζόρι. Κι όσο για άτομα που θέλεις να επικοινωνήσεις που να έχουν το ιδιο προβλημα, εδω δεν υπάρχουν τετοια ατομα με ανορεξία δλδ, και στο λεω επειδη γράφω απο περσυ και ξέρω περίπου τι παίζει, καπου καπου αν τυχει και γράψει καποια κοπελα με ανορεξια αλλα συνηθως ειναι συνειδητοποημένες και το παλεύουν. Τεσπα τι ηθελα να σου πω, ναι , αν θελεις να βρεις ατομα που συμπάσχουν, το καλυτερο ειναι να ζητησεις απο τον ειδικό που θα πας (ΘΑ ΠΑΣ), να σου γνωρίσει καποια αλλη κοπέλα που ισως πηγαινει κι εκεινη, να σας φέρει σε επαφή ή να σας κάνει και ομαδικες συνεδρίες, δλδ να πηγαινετε ταυτόχρονα και οι δύο. Εδω λιγο δυσκολο να βρεις και ποτε δεν ξέρεις τι κινδυνοι υπάρχουν, καλυτερα πες στον ειδικο σου να σου συστήσει ατομα, αν φυσικα θελει και το αλλο ατομο.

onitsa
Μέλος
**

Registered: 7/9/11
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 30/3/17 στις 02:19

Αν θες να χασεις κι αλλα κιλα, μπορεις να κοψεις τα ποδια σου. Για ακομα καλυτερα αποτελεσματα και τα χερια σου. Κατα τα αλλα δεν υπαρχει τροπος να πεσεις κατω απτα 40 κιλα.
 Pages:  1  2  3

Go To Top