Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Thin positive: Μυστικά ελέγχου της πείνας και της διατροφής
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  ..  17  18  19  20  21  ..  29
Author: Subject: (Ατκινς/lowcarb) Τι εφαγα σημερα
asteropi
Τακτικό μέλος

Registered: 8/9/11
Member Is Offline

Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 6/6/12 στις 14:50

Μιας και αρχισαμε τις συνταγες να πω και αλλη μια που επιχειρησα σημερα.Εκανα κρεπες με βρωμη και λιναρι,ενα αυγο και γαλα,γεμιση εβαλα μπανανα κομμενη σοκολατα s'n'b και λιγα τριμμενα φουντουκια.Τη βρωμη και το λιναρι τα βαζετε στο μουλτι να γινουν οσο γινεται περισσοτερο αλευρι.Οσοι ειστε σε πρωτη φαση βαλτε μονο σοκολατα και ξηρους καρπους.Μεσα στο μιγμα εβαλα λιγη βανιλια και μυριζαν τελεια.Θελουν λιγη περισσοτερη προσοχη κατα το γυρισμα,αλλα η γευση πραγματικα δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο το αλευρι. Και με λιγους υδατ. αλλα και πολυ πολυ υγιεινη:)!Δοκιμαστε τη!

http://swlf.lilyslim.com/YZG0p3.png
View user's profile View All Posts By User U2U Member
asteropi
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 6/6/12 στις 14:55

Quote:
Originally posted by otiosa
Quote:
Originally posted by asteropi
Οχι το αγορασα το παγωτο,ειναι αυτα χωρις ζαχαρη!

:thumbup:

φοβάμαι την φρουκτόζη, λένε χωρίς ζάχαρη και τελικά βάζουν εκ πλαγίων :sniff:
θα κοιτάξω τα συστατικά πριν το πάρω

Μα λενε επανω υδατανθρακες και τι γλυκαντικα εχουν βαλει.Δε νομιζω οτι μπορουν να βαλουν κατι αλλο απο αυτο που αναγραφεται γιατι τοτε αν το παρει πχ ενας διαβητικος και του προκαλεσει προβλημα θα τους τρεχει!

asteropi
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 6/6/12 στις 15:00

Quote:
Originally posted by alalumaki
Εφτιαξα και εγώ ψωμάκι με 3 κσ πίτουρο σταριού, 1,5 κσ λιναρόσπορο, 2 ασπράδια, 2 κσ ταχίνι, 1 κσ τυρί, 1 ζαχαρίνη, λίγο αλάτι, λίγο μπεικιν στα μικροκύμματα για 3 λεπτά, μετά το κόβω στη μέση βάζω τυρί και μετά στην τοστιέρα, έγινε τέλειο !!!!!!! έβγαλε 3 μερίδες....

Το πιτουρο σταριου απο που το παιρνεις?Δε νομιζω να εχω δει στο σουπερ μαρκετ.Απ'οτι ειδα εχει 25 υδατ. στα 100 γρ.

alalumaki
Τακτικό μέλος

Registered: 4/9/07
Member Is Offline

Mood: Alalum !
Warnings:

[*] posted on 7/6/12 στις 09:34

Πίτουρο σίτου 2 φλ., 1,6 υδατάνθρακες και 16 θερμίδες
Πίτουρο βρώμης 2 φλ., 6 υδατάνθρακες και 29 θερμίδες

Το πίτουρο σιταριού το παίρνω από τα βιολογικά στο σούπερ δεν έχω βρει, έχει 1,5 ευρώ το πακέτο αν θυμάμαι καλά.

Η βρώμη που έβαλες στις κρέπες ήταν πίτουρο βρώμης ή κουάκερ βρώμης ?

Εφτιαξα σήμερα και τα γνωστά cupcakes της Ρούλας αλλά αντί για 4 κουταλιές ταχίνι έβαλα 2 ταχίνι και 2 πίτουρο σιταριού και βγήκαν τέλεια και με λιγότερες θερμίδες και δεν μυρίζει και τόσο ταχίνι που δεν μου πολυαρεσει.... βάζω και λίγα καρύδια μέσα....

Εχω αλλάξει λίγο την Ατκινς και κυκλική λήψη υδατανθράκων με μέχρι στιγμής πολύ καλά αποτελέσματα. Δηλαδή 4 μέρες Ατκινς, 2 μέρες medium carb, και 1 μέρα high carb. Αλλά στο high carb μη θανταστείς μακαρονάδες απλώς περισσότερα φρούτα, καμιά φρυγανιά και λίγο μέλι.... Για να δούμε μέχρι στιγμής αυτό δουλεύει σε μένα, αλλά είναι νωρίς θα δείξει...
asteropi
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 7/6/12 στις 16:34

Βρωμη κανονικη εβαλα.Αυτη της Φυτρο.

asteropi
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/6/12 στις 12:48

Βρε alalumaki αγορασα πριν πιτουρο σταριου και οι υδατανθρακες ειναι στα υψη.69,2 στα 100 γραμμαρια!

MerryMaker_Misery
Τακτικό μέλος

Registered: 24/3/11
Member Is Offline

Warnings:
View This Members Warnings

[*] posted on 8/6/12 στις 19:51

Quote:
Βρε alalumaki αγορασα πριν πιτουρο σταριου και οι υδατανθρακες ειναι στα υψη.69,2 στα 100 γραμμαρια!

πρεπει να βγαλεις τις φυτικες ινες. Οταν δεν γραφει φυτικες ινες, τις συμπεριλαμβανουν στους υδατανθρακες.
asteropi
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/6/12 στις 19:58

Aαααα και ειμαι και παλια καραβανα στη lowcarb,χαχα!Ποσες να ειναι οι φυτικες ινες λες?Ειναι Ιταλικο προιον αυτο που αγορασα και δε θα τι αφαιρουν απ'οτι φαινεται!

otiosa
Τακτικό μέλος

Registered: 31/12/11
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 8/6/12 στις 21:22

δεν τις αφαιρούν από την εταιρεία, απ'ό,τι διάβασα εμείς πρέπει να το κάνουμε.
Ο λιναρόσπορος για παράδειγμα έχει αρκετούς υδατάνθρακες αλλά εάν τους αφαιρέσεις από τις φυτικές ίνες (που έχει πάρα πολλές) έχει κάτι λιγότερο από 1 γρ carb στα 100 γρ προιόν.

asteropi
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 9/6/12 στις 00:09

Απο τον υδατανθρακομετρητη της ατκινς:
Για τυποποιημένα τρόφιμα ελληνικής/ευρωπαϊκής προέλευσης πρέπει να αφαιρείτε τις αλκοόλες σακχάρων (πολυόλες) και τη Γλυκερίνη από τους συνο- λικούς υδατάνθρακες (ο παραγωγός, εφόσον ακολουθεί τους ευρωπαϊκούς κανονισμούς για τις ετικέτες τροφίμων έχει ήδη αφαιρέσει τις Φυτικές Ίνες). οπότε, συνολικοί υδατάνθρακες – αλκοόλες σακχάρων και Γλυκερίνη = καθαροί υδατάνθρακες για ευρωπαϊκά τυποποιημένα τρόφιμα.

ria
Θαμώνας

Registered: 24/3/05
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 13/6/12 στις 21:46

Η Ατκινς

Η δίαιτα Ατκινς πρεσβεύει ότι η κατανάλωση υδατανθράκων δεν πρέπει να ξεπερνά το 20% της ημερήσιας πρόσληψης θερμίδων. Εχουν διεξαχθεί πολλές έρευνες για την αποτελεσματικότητα της δίαιτας αυτής. Αλλες έχουν δείξει ότι λειτουργεί πολύ αποτελεσματικά στον περιορισμό του βάρους χωρίς να είναι «αυστηρή» και εξαντλητική. Στα αρνητικά της έχει καταγραφεί η αυξημένη πιθανότητα κάποιος που έχει ακολουθήσει τη συγκεκριμένη δίαιτα να πάρει γρήγορα πίσω το βάρος που έχασε μόλις τη διακόψει. Ορισμένες μελέτες όμως την έχουν συνδέσει με εμφάνιση σοβαρών προβλημάτων υγείας.

Η νέα μελέτη

Ερευνητές του Πανεπιστημίου του Γκέτεμποργκ ανέλυσαν τα ευρήματα μιας έρευνας που παρακολούθησε τις διατροφικές συνήθειες 140 χιλιάδων ατόμων για 25 χρόνια στο βόρειο τμήμα της Σουηδίας. Λόγω των υψηλών ποσοτών καρδιαγγειακών νοσημάτων στην περιοχή τη δεκαετία του ’70, οι κάτοικοι – και συμμετέχοντες στην έρευνα – εντάχθηκαν από το 1985 σε ένα πρόγραμμα υγιεινής διατροφής. Ως αποτέλεσμα του προγράμματος αυτού, η πρόσληψη λίπους μειώθηκε ως το 1992 κατά 3% για τους άνδρες και κατά 4% για τις γυναίκες και παρέμεινε στα ίδια επίπεδα ως το 2005. Τα ποσοστά αυτά όμως ανετράπησαν και πάλι όταν άρχισε να γίνεται δημοφιλής η δίαιτα Ατκινσ και ανέβηκαν μάλιστα σε επίπεδα υψηλότερα του 1985.

Οι ερευνητές παρατήρησαν επίσης ότι, αν και την ίδια εποχή είχε εισαχθεί η χρήση των στατινών που μειώνουν τη χοληστερόλη, εντούτοις στους συμμετέχοντες στην έρευνα τα επίπεδα χοληστερόλης άρχισαν να αυξάνονται.

«Η σχέση διατροφής και υγείας είναι περίπλοκη. Περιλαμβάνει συγκεκριμένα συστατικά τροφίμων, αλληλεπίδραση αυτών των συστατικών μεταξύ τους ενώ επίσης παίζουν ρόλο γενετικοί και άλλοι εξατομικευμένοι για τον καθένα παράγοντες. Ενώ μια δίαιτα με περιορισμένη κατανάλωση υδατανθράκων και ταυτόχρονα αυξημένη κατανάλωση λίπους μπορεί να βοηθήσει στο να χαθεί σε σύντομο χρονικό διάστημα βάρος τα ευρήματα της νέας μελέτης δείχνουν ότι μακροπρόθεσμα η απώλεια του βάρους δεν διατηρείται και ότι η δίαιτα Ατκινς αυξάνει τη χοληστερόλη η οποία συνδέεται άμεσα με καρδιαγγειακές παθήσεις»αναφέρει η Ινγκεγκερντ Γιόχανσον, επικεφαλής της έρευνας η οποία δημοσιεύεται στην επιθεώρηση Nutrition Journal.

Πηγή: Το ΒΗΜΑ

http://www.myhnews.gr

http://www.dia-trofis.gr/eidisis/kardiaka-ipopti-i-diaita-atkins/

asteropi
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 14/6/12 στις 01:48

Ποσα τετοια αρθρα εχω διαβασει!Εγω κανω την διατροφη απο το Σεπτεμβρη,επιτελους μετα απο 4 χρονια καταφερα και αδυνατισα,πλεον ειμαι στην τριτη φαση,τρωω τα παντα και ειμαι υγειεστατη.Αυτο που δε μπορουν να καταλαβουν οι περισσοτεροι που κατηγορουν τις Low-carb διαιτες ειναι πως δεν εισαι για παντα στους 20 υδατ. τη μερα.Εισαι στην αρχη,μετα προσθετεις και προσθετεις μεχρι να φτασεις στο προσωπικο σου οριο που ουτε χανεις ουτε παιρνεις.Εγω ας πουμε αυτη τη στιγμη ειμαι σταθερη στα κιλα μου και τρωω απ'ολα και με το παραπανω.Απλα εχω μαθει να κοντολαρω τους υδατ., και υποσυνείδητα να βαζω ενα οριο.Πχ αν φαω πατατες να μη φαω και ψωμια την ιδια μερα.
Σχετικα με τη χοληστερινη ειναι μυθος ολα αυτα .Εχω ακουσει πολλα ατομα που οσο κ αν φαινεται παραξενο τους επεσε η χοληστερινη με την Ατκινς.

MerryMaker_Misery
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 14/6/12 στις 20:38

Ακριβως αστεροπη! Γνωρισα χορτοφαγους/φυτοφαγους με προβληματα χοληστερινης, τους εξηγησα σχετικα με φυσικα λιπαρα/μη-φυσικα συστατικα. Η χορτοφαγος εκοψε ο,τι ειχε μη-φυσικα λαδια και συντηριτικα που ειναι χημικα. Δεν εχει κανει εξετασεις ακομα, αλλα εχει πει οτι μεχρι τωρα, βλεπει μια μικρη διαφορα και θα κανει εξετασεις σε κανα 2μηνο. Η φυτοφαγος δυστυχως δεν ηθελε να αλλαξει κατι, νομιζει οτι θα του πω να φαει αυγα η ζωικα και πιστευει οτι ειναι επειδη δεν εχει λεφτα για βιολογικα φρουτα.
otiosa
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/6/12 στις 02:40

Quote:
Απο τον υδατανθρακομετρητη της ατκινς:
Για τυποποιημένα τρόφιμα ελληνικής/ευρωπαϊκής προέλευσης πρέπει να αφαιρείτε τις αλκοόλες σακχάρων (πολυόλες) και τη Γλυκερίνη από τους συνο- λικούς υδατάνθρακες (ο παραγωγός, εφόσον ακολουθεί τους ευρωπαϊκούς κανονισμούς για τις ετικέτες τροφίμων έχει ήδη αφαιρέσει τις Φυτικές Ίνες). οπότε, συνολικοί υδατάνθρακες – αλκοόλες σακχάρων και Γλυκερίνη = καθαροί υδατάνθρακες για ευρωπαϊκά τυποποιημένα τρόφιμα.

Να σαι καλά :thumbup:

Στο μέτωπο της δυσκοιλιότητας πρόσθεσα και φυτικές ίνες σε μορφή σκόνης, αυτό συγκεκριμένα
Προσθέτω μισό κουταλάκι σε κάθε γεύμα φαγητό (είτε στο ψωμί λιναρόσπορου, είτε στην σαλάτα, είτε στο γάλα καρύδας) που περιέχει 3-4 γρ ίνες και αισθάνομαι πιο πλήρης από πριν, συν του ότι βοηθάει στην πέψη. Το συνιστώ

alalumaki
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/6/12 στις 16:23

Στον υδατανθρακομετρητή της Ατκινς γράφει:

Πίτουρο Σίτου (2 Φ) = καθαροί υδατάνθρακες 1,6

Αυτό έχω συμβουλευτεί, γιατί η συσκευασία που πήρα δεν γράφει τίποτα..... δεν ξέρω, λέτε να έχει περισσότερους ?
asteropi
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 15/6/12 στις 19:55

Ελπιζω πως οχι γιατι το χρησιμοποιω πλεον και γω αυχνα(για κρεπες κυριως);).

otiosa
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 20/6/12 στις 20:48

1) μετά από συμβουλή της *Katie άρχισα να πίνω κανελόζουμο, ρυθμίζει την ινσουλίνη (κόβει την όρεξη μαχαίρι) και έχει αιμολυτική λειτουργία, αισθάνεσαι σαν να έχεις πάρει ασπιρίνη

2) άρχισα να φτιάχνω για πρωινό cinnamon panckakes http://www.youtube.com/watch?v=tZ4J6GNtYeM αλλά με επιπλέον λιναρόσπορο και χωρίς το cream cheese που πάντα μου προκαλεί δυσπεψία... για μέρες
επίσης την κανέλα την βάζω μέσα την ζύμη και δεν τα κάνω στο τηγάνι αλλά στο φούρνο και γίνεται μια πίτα καταπληκτική

3) βρήκα τυχαία στο σουπερμάρκετ ατκινς μπαρς και έφαγα μία, πέθανα στην πείνα μετά και έκανα βουλιμικό :barfy: πρέπει να έφαγα μισό κοτόπουλο εκείνο το βράδυ
το θέμα είναι ότι σαν γλυκαντική ουσία δεν έχουν την στέβια (που προέρχεται από φυτό και έχει απειροελάχιστους υδατάνθρακες) αλλά xylitol maltitol και τα συναφή που είναι δεν έχουν τόσο υψηλό γλυκαιμικό δείκτη όσο η ζάχαρη αλλά δεν είναι στέβια!
Το θεωρώ αστοχία της εταιρείας Ατκινς να μας πλασάρει κάτι που θα μας προκαλέσει πείνα μετά από λίγο. Ειδικά σε μια low-carb διατροφή με περίπου 30γρ υδατάνθρακες την ημέρα (περίπου τόσο τρώω) και όλοι από λαχανικά, το να τρως ξαφνικά xylitol δεν είναι και ό,τι καλύτερο

alalumaki
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/6/12 στις 13:42

Λοιπόν οι μπάρες Ατκινς μου κάνουν και μένα υπερφαγικό, όποτε τις τρώω μετά χάνω τον έλεγχο.....

Το κανελλόζουμο πως είπαμε ότι γίνεται?
alalumaki
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/6/12 στις 13:48

Τη βρήκα τη συνταγή για το κανελλόζουμο, να ρωτήσω κάτι το βράζουμε το νερό ή από τη βρύση, και το πίνεις το πρωι όλο μαζί ή κατά τη διάρκεια της μέρας ?
MerryMaker_Misery
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/6/12 στις 11:30

Ξαναγυρισαααααααααααααα

μετα απο 2,5 μηνες φυτοφαγιας, δεν αντεξα... στο οικονομικο μου ερχοταν παραπανω εκτος κι αν ετρωγα πατατες και ζυμαρικα... αδειες τροφες... ποσο να αντεχα.. ανεβοκατεβαινε το ζαχαρο και επρεπε να τρωω συνεχεια για να μην εχω τρεμουλες.

Εχουμε και λεμε για σημερα

Πρωι: καφες
Ενδιαμεσο: μαρουλοσαλατα
Μεσημεριανο : μισο κιλο μυδια λαδοριγανι
Σνακ: 150γρ καμεμπερ τυρι με σελερυ
Δειπνο: εχουν μεινει μυδια και γαυρακια, ενα απο τα δυο.
otiosa
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/6/12 στις 14:46

alalumaki εγώ βάζω δύο ξυλάκια κανέλας και τα βράζω σε ένα μικρό σκεύος (η μεγάλη μου κατσαρόλα αργεί να βράσει). Χύνω το κανελόζουμο (σε κανά 10λεπτο παίρνει ένα βαθύ καφέ χρώμα) σε μία κανάτα και με τα ίδια ξυλάκια βράζω κιάλλο νερό (σύνολο βγάζω 4 κατσαρολάκια, γύρω στα 3-4 λίτρα νερό)
αυτό διατηρείται εντός ή εκτός ψυγείου μια χαρά, βέβαια με την ζέστη της Ελλάδας ας μην το ριψοκινδυνέψουμε

πίνω περίπου ένα ή μισό ποτήρι του νερού με κάθε γεύμα. Όταν τρώω κάτι που ξέρω ότι έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (γιατί του υψηλού έχουν κοπεί εντελώς :wink1: ) π.χ. ξηρούς καρπούς ή φρούτο, πίνω λίγο παραπάνω.
το φοβερό είναι ότι σταματάς να πεινάς αμέσως μόλις το πιεις.
όπου κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι αρνητικό για την κανέλα... την πρώτη φορά που ήπια και ένιωσα αμέσως διαφορά άρχισα να είμαι καχύποπτη :smug b: λέω δεν μπορει... κι όμως γίνεται :)

MerryMaker_Misery αυτό παρατήρησα κι εγώ, με φτηνό φαγητό (πατάτες με φέτα, μακαρόνια με τυρί, τοστ) πεινούσα, έτρωγα μεγαλύτερες ποσότητες, έκανα βουλιμικά και έτρωγα ένα κάρο σκ@τ@ που φυσικά και κοστίζανε και έπρεπε να πηγαίνω στο σουπερμάρκετ κάθε δεύτερη μέρα για προμήθειες. Τώρα ναι μεν αυτά που τρώω είναι πιο ακριβά (λαχανικά και κρέας) αλλά είναι σε μικρότερες ποσότητες, χορταίνω :roll: και έχω περιορίσει τα βουλιμικά, οπότε βγαίνω πολύ πιο φτηνά

Λοιπόν για πρωινό
έβαλα σε ένα ταψάκι λάδι, δύο αυγά, μισή κούπα μπρόκολο, και από πάνω δύο κουταλιές κρέμα γάλακτος, ελάχιστο γκούντα, αλάτι, πιπέρι, θυμάρι, για 12 λεπτά στους 170 (προθέρμανση)

MerryMaker_Misery
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 26/6/12 στις 10:01

Δεν θυμαμαι τη σειρα, οποτε θα πω ολη μερα τι εφαγα

Χτες : φρεσκο τονακι με μαρουλοσαλατα, κοτοπουλο στη γαστρα με σκορδο/ριγανι/λαδι, 3 αυγα, αυγοσαλατα με 1 αυγο

Σημερα (το προγραμμα) : κοτοπουλο απο χτες, αρνακι στη γαστρα, μαρουλοσαλατα, Αυγοσαλατα.

Επιτελους σταματησα να κουραζομαι και να πειναω. Οσο δεν υπαρχει πεινα, τοσο λιγοτερο σκεφτομαι το φαι.
alalumaki
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 26/6/12 στις 10:12

otiosa σε ευχαριστώ πολύ...... βάζω κανέλα και στον καφέ.... και σε low carb cupcakes που φτιάχνω... αλήθεια πόσους υδατάνθρακες να έχει η κανέλα... ελπίζω όχι πολλούς !!!!!!!!!!!!
otiosa
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/6/12 στις 05:20

1 κουταλάκι του γλυκού έχει 2 γρ υδατάνθρακες

Cinnamon - nutrition facts

Καλά που το είπες και το έψαξα, νόμιζα ότι όλα τα μπαχαρικά είναι 0 carbs

Βέβαια για την κανέλα η συνιστώμενη ημερήσια δόση απ'ό,τι είχα διαβάσει είναι μισό κουταλάκι, οπότε πας στον 1

otiosa
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 27/6/12 στις 05:29

Quote:
Originally posted by MerryMaker_Misery
Δεν θυμαμαι τη σειρα, οποτε θα πω ολη μερα τι εφαγα

Χτες : φρεσκο τονακι με μαρουλοσαλατα, κοτοπουλο στη γαστρα με σκορδο/ριγανι/λαδι, 3 αυγα, αυγοσαλατα με 1 αυγο

Σημερα (το προγραμμα) : κοτοπουλο απο χτες, αρνακι στη γαστρα, μαρουλοσαλατα, Αυγοσαλατα.

Επιτελους σταματησα να κουραζομαι και να πειναω. Οσο δεν υπαρχει πεινα, τοσο λιγοτερο σκεφτομαι το φαι.

:thumbup:
Δεν θα πρέπει να λέγεται ούτε ατκινς ούτε low-carb αλλά "πώς-να-νικήσεις-την-πείνα"

Την συνταγή για αρνάκι στην γάστρα πλιζ!
Τρώω πολύ κοτόπουλο τώρα τελευταία και φοβάμαι ότι θα αρχίσω να γεννάω αυγά :smilegrin:

Θέλω να κάνω αυτήν την συνταγή Κουνουπίδι και τυρί στο φούρνο

Λέει ότι προετοιμάζει το κουνουπίδι με το να το βάλει στο φούρνο μικροκυμάτων.
Εγώ μήπως να το βράσω?
Δεν έχω ξαναμαγειρέψει κουνουπίδι, τι προτείνετε?

Δεν θα βάλω τόση κρέμα γάλακτος και τυρί, δεν θα μπορώ να το χωνέψω. Λέω να βάλω κι ένα αυγό

Pages:  1  ..  17  18  19  20  21  ..  29

Διατροφική νοημοσύνη: Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία  Στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Διαβάστε Αναλυτικά

Go To Top