Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Thin positive: Μυστικά ελέγχου της πείνας και της διατροφής
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
Author: Subject: Αιγινητειο τμημα παχυσαρκιας
marimari
Τακτικό μέλος

Registered: 17/10/11
Member Is Offline

Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 19/8/12 στις 11:53
Αιγινητειο τμημα παχυσαρκιας

...απλως ηθελα να ρωτησω αν εχει παει καποιος προσφατα στο τμημα εκεινο που ασχολουνται με την παχυσαρκία ή πως αλλιως λέγεταιΠροσπαθω να παλεψω το θεμα μου χωρις 2ο χειρουργείο...με πολύ ορεξη θεληση, χωρις κομπλεξ και στρουθοκαμηλισμούς...
Γνωριζει καποιος κατι;

http://sddf.lilyslim.com/Dargp2.png

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
View user's profile View All Posts By User U2U Member
Mak
Θαμώνας

Registered: 1/4/11
Member Is Offline

Mood: "things do not change, we change"
Warnings:

[*] posted on 19/8/12 στις 12:16

marimari, δυστυχώς δεν μπορω να σε βοηθήσω, δεν έχει τύχει να απευθυνθώ σε αυτό το τμήμα αν και το είχα στα υπόψιν παλιότερα,καπου εδώ στο φόρουμ είχα διαβάσει ότι το πρώτο ραντεβού αργεί να κλειστεί αλλά όταν ξεκινήσεις, μετά τα ραντεβού είναι προγραμματισμενα και τακτικά.
Χαίρομαι που δεν το βάζεις κατω και δεν παραιτείσαι, καλή συνέχεια!

SLEEVE GASTRECTOMY 23/5/2011

http://swlf.lilyslim.com/lv4op3.png
Mak
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/8/12 στις 12:18

Και με την ευκαιρία, να ξανασυστηθώ, είμαι η Γιώτα , πρώην monahoiot

marimari
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/8/12 στις 12:48

Σευχαριστω παααρα πολύ για την απαντηση και ...ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑ;Ποσα κιλα εχεις χασει;;;;Πλακα κανεις!!!!!!!!!!!Τι να πω παρα μονο 1000 συγχαρητήρια...Εισαι αξια!!!!!!!!

Ναι θα το παλεψω Γιωτα.Δεν θελω χειρουργειο .Εχω πολύ κακη αισθηση γιαυτο και πρεπει νακουμε την φωνη μεσα μας ακομη και αν κανει λαθος.Εμενα μου λεει "παλεψε μονη σου"...ετσι κι αλλιως αν δεν αλλαξει το μυαλο μου και χειρουργειο αν εκανα ειχα πολλες πιθανοτητες να αποτυχει με το θεμα του φαγητου.

Να...αλπως...αισθανομαι οτι θελω εναν ψυχολογο ειδικευμενο στην διαταραχη προσληψης να με κραταει απ το χερι στα δυσκολα...αυτο μονο ...και συζητηση πανω σαυτο...Ελπιζω να μην ζηταω ουτε πολλα ουτε ακατορθωτα...

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
Mak
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/8/12 στις 13:46

Ούτε ζητάς πολλά ούτε ακατόρθωτο είναι marimari, δικαιολογημένα φοβάσαι, έχεις στην πλάτη σου έναν αποτυχημένο δακτύλιο που σε έχει τρομάξει , και εγώ μάλλον τους ίδιους φόβους θα είχα. Το λέω αυτό γιατί πρόσφατα εξαιτίας της μεγάλης απώλειας μαλλιών που έχω μου πρότειναν να κάνω μεταμόσχευση και όταν το άκουσα φρίκαρα και μόνο στην ιδέα γιατί είχα κάνει μια το 2000, πλήρως αποτυχημένη, και ήταν πολύ τραυματική εμπειρία, ούτε κατά διάνοια θα ξαναπείραζα το κεφάλι μου ξανά, φαντάζομαι το ίδιο συναίσθημα σε διακατέχει και εσένα με το στομάχι σου..
Είμαστε δυνατές marimari μου, και ΜΠΟΡΕΙΣ να το παλέψεις, είναι πολύ ελπιδοφόρο ότι το ψάχνεις από τη ρίζα του, δλδ. την ψυχολογία, είμαι μαζί σου!

marimari
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/8/12 στις 14:31

Ποσο πολύ σευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!
Νασαι παντα καλα.Συναντησεις αλληλοϋποστήριξης δεν γινονται στο φορουμ;
Ετσι χαλαρα με καφε γινονται οι πιο σοβαρες και ουσιώδεις συζητησεις.
Εμενα παντως θεωρω πως θα με βοηθουσε αυτο-περα απο το το ιατρικο που ειναι δεδομενο οτι χρειαζεται.

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
marimari
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 22/8/12 στις 19:12

Ποιος ξερει σαν πιο παλιοι απο μενα να μου πειτε για συναντήσεις αλληλοϋποστήριξης μεσα απο το φορουμ;
Οπως έγραψα και πιο πανω αν υπαρχει το θεμα μου με το βαρος περισσότερο χρόνο στο μυαλο μου-το ξεχναω γρήγορα- θεωρω οτι θα με βοηθησει να μην παρεκκλίνω της πορείας μου.
Κανονίζονται τετοιου ειδους καφες εδω;

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
Mak
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 09:20

marimari, συναντησεις κανονιζονται που και που αλλα κυριως κοινωνικου χαρακτηρα, κυριως αναμεσα σε ατομα που εχουν συχνη επικοινωνια σε συγκεκριμενα φορουμ, δεν εχω υποψιν μου να γινονται συναντησεις με θεμα που να εξειδικευεται στην αλληλουποστηριξη.

marimari
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 16:54

Nai καταλαβα.Οχι εαν καφες ετσι για να πουμε τα βεα μας....-καθολου ασχημο δεν ειναι- αλλα κατι πιο βαθυ.Συζήτηση, ανταλλαγή εμπειριών , τροποι, γνωσεις, συναισθήματα...καταλαβαίνεις τι εννοω.
Ο.κ σευχαριστω
Θεωρω οτι αυτο θα με βοηθουσε αρκετα.

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
ton76
Τακτικό μέλος

Registered: 3/5/11
Member Is Offline

Mood: elevator
Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 17:01

μαριμαρι τζα

http://swlf.lilyslim.com/mHA3p2.png
ton76
Τακτικό μέλος

Registered: 3/5/11
Member Is Offline

Mood: elevator
Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 17:02

θα μπεις στο chat εδω?

http://swlf.lilyslim.com/mHA3p2.png
marimari
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/8/12 στις 22:10

Δεν ξερω κοπελακι πως λειτουργει το τσατ εδω...Μου θες και τσατ!!!!

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
theonick
Νέο μέλος
*

Registered: 28/8/12
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/8/12 στις 16:24

Καλησπέρα. μόλις σήμερα επισκεφθηκα το τμημα διαταραχων προσληψης διατροφης στο Αιγινητειο. Με έιδε ένας ψυχίατρος και μου είπε πως εκει δεν μπορουν να με αναλάβουν , οχι γιατι δεν μπορουν να με βοηθήσουν αλλά γιατι έχουν παρα πολλές περιπτώσεις νευρικής ανορεξίας που προηγούνται λόγω της επικινδυνότητας της κατάστασης ττους. με παρεπεμψε σε ένα κέντρο ψυχικής υγείας μήπως και εκεί βρω κάποιο πρόγραμμα ψυχολογικης υποστηριξης ή αλλίως να απευθυνθω σε ιδιώτη ψυχολόγο. Μου πρότεινε την γνωσιολογική προσέγγιση γιατί έχει γρηγορότερα αποτελέσματα. τώρα σκέφτομαι να απευθυνθω στην Ανάσα αλλά φοβάμαι πως και εκει θα φάω πόρτα αφου η νευρική ανορεξιά είναι σαφως πιο επικινδυνη από τη δική μου περιπτωση. Πάντως κατά τη διάρκεια της αναμονής μου στο Αιγινητειο , είδα πραγματικα ανθρωπους με πολύ σοβαρότερα προβλήματα υγείας και ενιωσα λίγο τύψεις. Έχω την υγεία μου και παρόλα αυτά στεναχωριέμαι γιατί είμαι 113 κιλά. Σίγουρα πολλοι από τους ανθρώπους που συνάντησα εκεί, θα εδινάν τα πάντα να ήταν υγιεις και ας ήταν 120 κιλά. Βέβαια συντομα, θα αποκτήσω και εγώ προβλήματα υγείας, αν συνεχίσω να αυξάνω τα κιλά μου με γεωμετρική πρόοδο. το τελικό συμπέρασμα είναι πως όσο έχουμε υγεία , θα καταφέρουμε να ΄χασουμε τα κιλά μας και να κάνουμε τη ζωή μας ευκολότερη. Ευχαριστω πολύ. Κουράγιο σε όλους ! θα τα καταφέρουμε!!!!
marimari
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/8/12 στις 17:33

Μολις σημερα μιλησα και εγω με το συγκεκριμενο κεντρο με την κ.Λεμπεση και μου ειπε όντως οτι εχει πολύ μεγάλη αναμονη με την νευρική ανορεξία.Θα ειναι μεγαλη η αναμονη μου -περιπου 3 μηνες- αλλα οπως και ναχει θα μου τηλεφωνησει να κανουμε ραντεβου.Θα ξαναπαω στην Ανασα που ειχα αφησει το ραντεβου μου στη μεση απο την τελευταια μου φορα και εχω και μια φιλη μου πολύ καλη που θα πρεπει να τα κανουμε μαζι αυτα γιατι εχει και εκεινη το ιδιο προβλημα με μενα.
Δεν υποτιμω το προβλημα της νευρικης ανορεξιας αλλα και το δικο μας δεν ειναι μικρο ουτε παιξε γελασε.
Σαφως και γνωριζω κοσμο που βρισκεται στον δρομο της νευρικής ανορεξίας-και μια παλια μου συνάδελφο- αλλα και καποιοες φιλες μου που ξεκινησαν με διαιτα λογω κιλων και τωρα οδεύουν προς τα εκεί περνοντας στην αλλη ακρη χωρις να το καταλαβουν.Ειναι πιο υπουλη αρρωστια απο την παχυσαρκια γιατι δεν καταλαβαινεις ποτε φτανεις να την αγγιζεις.
Θα το παλεψουμε ...δεν γινεται αλλιως και ο δρομος ειναι μακρύς και μοναχικός.

Οταν εχω ξανα νεα θα σας ενημερωσω

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
pm60
Μέλος
**

Registered: 1/7/12
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/8/12 στις 18:07

Quote:
Originally posted by theonick
Καλησπέρα. μόλις σήμερα επισκεφθηκα το τμημα διαταραχων προσληψης διατροφης στο Αιγινητειο. Με έιδε ένας ψυχίατρος και μου είπε πως εκει δεν μπορουν να με αναλάβουν , οχι γιατι δεν μπορουν να με βοηθήσουν αλλά γιατι έχουν παρα πολλές περιπτώσεις νευρικής ανορεξίας που προηγούνται λόγω της επικινδυνότητας της κατάστασης ττους. με παρεπεμψε σε ένα κέντρο ψυχικής υγείας μήπως και εκεί βρω κάποιο πρόγραμμα ψυχολογικης υποστηριξης ή αλλίως να απευθυνθω σε ιδιώτη ψυχολόγο. Μου πρότεινε την γνωσιολογική προσέγγιση γιατί έχει γρηγορότερα αποτελέσματα. τώρα σκέφτομαι να απευθυνθω στην Ανάσα αλλά φοβάμαι πως και εκει θα φάω πόρτα αφου η νευρική ανορεξιά είναι σαφως πιο επικινδυνη από τη δική μου περιπτωση. Πάντως κατά τη διάρκεια της αναμονής μου στο Αιγινητειο , είδα πραγματικα ανθρωπους με πολύ σοβαρότερα προβλήματα υγείας και ενιωσα λίγο τύψεις. Έχω την υγεία μου και παρόλα αυτά στεναχωριέμαι γιατί είμαι 113 κιλά. Σίγουρα πολλοι από τους ανθρώπους που συνάντησα εκεί, θα εδινάν τα πάντα να ήταν υγιεις και ας ήταν 120 κιλά. Βέβαια συντομα, θα αποκτήσω και εγώ προβλήματα υγείας, αν συνεχίσω να αυξάνω τα κιλά μου με γεωμετρική πρόοδο. το τελικό συμπέρασμα είναι πως όσο έχουμε υγεία , θα καταφέρουμε να ΄χασουμε τα κιλά μας και να κάνουμε τη ζωή μας ευκολότερη. Ευχαριστω πολύ. Κουράγιο σε όλους ! θα τα καταφέρουμε!!!!

μετα λυπης μου εχω να σου πω οτι απευθυνθηκα στο Ανασα και δυστηχως δεν θεωρησαν την περιπτωση μου προβληματικη παρ οτι εχω και χαρτι απο ψυχιατρο οτι εχω χρονια καταθλιψη...πηγα εκει μηπως μπορουν να με αναλαβουν γιατι ειχα διαγνωστει με προβλημα υπερφαγιας λογω της καταθλιψης αλλα δεν το θεωρησαν σοβαρο και παλι με ρωτησαν τα κιλα μου και αποφασισαν οτι ειναι λιγα και εφοσον δεν διατρεχω προβλημα υγειας οπως στην καρδια πχ δεν μπορουν να με αναλαβουν....
υπαρχουν οι βουλιμικοι υπαρχουν οι ανορεκτικοι υπαρχουν ομως και οι υπερφαγικοι ειμαστε καπου στη μεση και δυστηχως δεν μας δινουν τοση σημασεια τι να πω το μονο που ξερω ειναι οτι και η υπερφαγεια ειναι ενα μεγαλο προβλημα που χρηζει βοηθειας...καλη επιτυχια σε καθε προσπαθεια σου ειμαι σιγουρη πως ψαχνοντας θα βρεις λυση μην απογοητευεσαι ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!!!!

http://www.ticker.7910.org/wa__113__03dC00000g41Mzg1fDAwMDAxMTFkYXx5b3VyIHRleHQ.gif

επεμβαση στο ριο 19/7/2012 χολοπαγκρεατικη εκτροπη με γαστρικη παρακαμψη κατα Roux-Y
theonick
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 29/8/12 στις 19:33

pm60, ευχαριστω για γτις ευχές σου και ανταποδίδω. Το 18 Ανω, ναι το κέντρο απεξάρτησης έχει πρόγραμμα διατροφικών διαταραχων. Εγω βέβαια δεν θα πάρω καν τηλ αφου ξέρω την απάντηση αλλά έτσι σου το λέω μηπως θα ήθελα να προσπαθήσεις εσυ. Απλώς συνειδητοποιώ ότι και πάλι οι αδύνατοι μας τρώνε στη γωνιά! κουράγιο! μη το βάζεις κάτω!
marimari
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 30/8/12 στις 09:33

Καλημερααααααααααααα
Το 18 ανω εχει τμημα;
Που βρησκεται;Σε ποια περιοχή;Δεν τοξερα.
Ναι τελικα η νευρικη ανορεξια μας τρωει στην γωνια-καλα εγραψες- τελικά.120 κιλα βρε παιδια ειναι λιγα να τα κουβαλας μια ολοκληρη ζωη;Γιατι θεωρουν οτι μπορουμε μονες μας και με αποτυχημενα χειρουργεια να τα καταφερουμε;Εγω παντως εβλεπα μερικες φωτο που εβγαλα πριν λιγες μερες και παραλιγο να βαλω τα κλαματα.Αθλια η κατασταση.Δεν μπορουσα να φανταστω οτι αυτη ειναι η εξωτερικη μου εμφανιση....ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!!!!!!!!!

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
theonick
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 31/8/12 στις 15:38

καλησπερα marimari. Το 18 Ανω έχει τμημα το είδα στο site του. Αναφέρει πως έχει προγραμμα για όσους έχουν προβληματα διατροφης είτε είναι εξαρτημενοι σε ουσίες είτε όχι.
Τωρα φοβάμαι πως με δυσκολία θα αναλαμβάνουν σκετη παχυσαρκία, υποθέτω πως θα προηγουνται οι εξαρτημένοι από ουσίες . Βέβαια, Και για εμένα το φαγητό είναι μια εξάρτηση. Εγω δεν βγάζω πια ολόσωμες φωτογραφίες. Μου έρχεται πάντα να βάλω τα κλάματα. Ενα όμως δεν μπορώ να καταλάβω... ¨οταν είναι κάποιοςν 33 χρονών και 113 κιλά , δεν είναι φυσικό να θελει να αλλλάξει , όχι για λόγους αισθητικής αλλά για λόγους υγείας; Αν συνεχίσει έτσι στα 40 θα έιναι 120 κιλά , στα 50 140 κιλά. Και τότε, θα πρέπει να ζητήσει βοήθεια σε κάποιοα από τα εν λόγω προγράμματα, και θα τον ρωτήσουν: Γιατί άφησες τον εαυτό σου; ΓΙΑΤΙ;;;;; ΓΙΑΤΙ όταν ήμουν 113 κιλά μου κλεισατε την πορτα!!!! Γι΄αυτό. Φυσικά, όπυ και να απευθυνθουμε, συναντάμε αδύνατους ανθρώπους, που έτσι και αλλίως δεν μπορούν να καταλάβουν!!Αυτά! Τα είπα και ξεθύμανα. Σήμερα θα έρθει ξανα ο διαιτολόγος και θα μου συστήσει και έναν ψυχολόγο. Φιλια σε όλους
pm60
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 2/9/12 στις 03:33

Quote:
pm60, ευχαριστω για γτις ευχές σου και ανταποδίδω. Το 18 Ανω, ναι το κέντρο απεξάρτησης έχει πρόγραμμα διατροφικών διαταραχων. Εγω βέβαια δεν θα πάρω καν τηλ αφου ξέρω την απάντηση αλλά έτσι σου το λέω μηπως θα ήθελα να προσπαθήσεις εσυ. Απλώς συνειδητοποιώ ότι και πάλι οι αδύνατοι μας τρώνε στη γωνιά! κουράγιο! μη το βάζεις κάτω!

υπηρξαν στιγμες στο παρελθον που ενιωσα ανυμπορη και πως κανενας δεν μπορει να με καταλαβει οταν ελεγα οτι πασω απο υπερφαγικα επεισοδια με κοιτουσαν με καχυποψια και ποσες φορες δεν ακουσα το αν θελεις να χασεις κιλα θα το κανεις αρκει να εχεις θεληση, οτι θελουμε πολυ το καταφερνουμε....αληθεια ε? ελα που επιτελους μπορω να αποδειξω οτι αυτο που εχω ειναι διατροφικη διαταραχη και πως δεν ειμαι απλως ενα κυλιοδουλο γουρουνι που τρω ακαταπαυστα...επιτελους και η υπερφαγεια εχει αναγνωριστει πλεον ως διατροφικη διαταραχη απλως οντως οι ανορεκτικοι ειναι πιο κοντα στο θανατο απ οτι εμεις αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση απαξιωση για το δικο μας βασανο....τελος παντων φυσικα και δεν τα βαζω κατω εχω κι εσας που μιλαω και ξερω οτι δεν ειμαι μονη μου....καποτε νομιζα οτι μονο εγω εχω αυτο το θεμα μεχρι που σε καποια στιγμη προσπαθησα να πεισω τον εαυτο μου οτι απλα ειμαι μια ανικανη τεμπελα δειλη και λαιμαργη και οτι δεν θα μπορεσω ποτε να κανω κατι σωστα...αν οταν ερθουν αυτα τα συναισθηματα ξερεις να τα αντιμετοπισεις σωστα τοτε ολα θα πανε καλα αλλιως θα μπαινεις πιο βαθια στο προβλημα χωρις καμια λυση....τωρα που εχω κι εσας ξερω οτι δεν ειμαι μονη μου ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ :spin::spin::spin::spin::spin::

http://www.ticker.7910.org/wa__113__03dC00000g41Mzg1fDAwMDAxMTFkYXx5b3VyIHRleHQ.gif

επεμβαση στο ριο 19/7/2012 χολοπαγκρεατικη εκτροπη με γαστρικη παρακαμψη κατα Roux-Y
marimari
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 2/9/12 στις 12:56

Φυσικα και δεν εισαι μονη...οπως δεν ειμαι μονη και εγω.Φυσικά και οι ανορεκτικοι ειναι σε πιο επικυνδυνη κατασταση απο μας.Δεν μπορω ομως να χωνέψω το γεγονος οτι μπαίνουμε σε 2η μοίρα επικινδυνότητας οταν με μελετες εχει αποδειχθει οτι η παχυσαρκεια ειναι πιο επικυνδυνη απο το καπνισμα και το ποτο.Οπου βρεθεις και οπου σταθεις θα βρεις κεντρα αποτοξυνωσης απο ολα τα παραπανα...αλλα για την υπερφαγεια...τιποτα...Και αν βρεις η αναμονη ειναι 4μηνη...
Γιατι για αλλη μια φορα σαυτο το μπ@#$λο κρατος πρωτα θεραπεύουμε και μετα προλαμβάνουμε.Αναποδα απολο τον κοσμο...Αιιι σιχτ...Συγνωμη αλλα επειδη ψαχνω πολύ αυτο τον καιρο για ψυχολογικη υποστηριξη στο θεμα των κιλων βρισκω οοοολο πορτα μπροστα μου...

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
theonick
Νέο μέλος
*

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 3/9/12 στις 22:21

Οχι, δεν εισαι μόνη, pm60, είμαστε πάρα πολλοί που αγωνιζόμαστε για τον ίδιο σκοπο!!!! Μπορεί να είμαστε λίγο υπερβαροι, αλλά η ψυχή μας είναι διαμαντι.... Είμαστε καλες μάνες, καλές φίλες, καλές σύζυγοι και συντροφοι, καλές στη δουλειά μας ... Το μόνο που δεν είμαστε καλες με τον εαυτό μας... Πάντα για τους άλλους...
marimari
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 4/9/12 στις 00:42

Θα ερθω να συμφωνήσω μαζι σου !!!!!!!!

26/1/12 ..... 120,2
1/3/12 ..... 112,5
1/4/12 ..... .....
pm60
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 4/9/12 στις 03:23

Quote:
Οχι, δεν εισαι μόνη, pm60, είμαστε πάρα πολλοί που αγωνιζόμαστε για τον ίδιο σκοπο!!!! Μπορεί να είμαστε λίγο υπερβαροι, αλλά η ψυχή μας είναι διαμαντι.... Είμαστε καλες μάνες, καλές φίλες, καλές σύζυγοι και συντροφοι, καλές στη δουλειά μας ... Το μόνο που δεν είμαστε καλες με τον εαυτό μας... Πάντα για τους άλλους...

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

Διατροφική νοημοσύνη: Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία  Στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Διαβάστε Αναλυτικά

Go To Top