Eating Disorders Last active: Never
Not logged in [Σύνδεση - Register]
Go To Bottom

Thin positive: Μυστικά ελέγχου της πείνας και της διατροφής
Διατίθεται στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Αναλυτικές Πληροφορίες - Παραγγελία

Printable Version | Subscribe | Add to Favorites  
 Pages:  1  ..  21  22  23  24  25  ..  867
Author: Subject: Τι έφαγα σήμερα
Μαρία.
Τακτικό μέλος

Registered: 7/1/09
Member Is Offline

Mood: ... loaded ...
Warnings:
This Member Has No Warnings

[*] posted on 19/3/09 στις 09:51

Μπράβο Ιωάννα! Συνέχισε έτσι δυνατά!

View user's profile Visit user's homepage View All Posts By User U2U Member
samantha
Τακτικό μέλος

Registered: 15/3/09
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/3/09 στις 12:54

Συγχαρητηρια Ιωαννα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπραβο σου για το κιλακι κ μακαρι να συνεχισεις κ να τα χασεις ολα!!!!

Οσο για τις θερμιδες θα το κανω αυτο με το μεταβολισμο αλλα δν ξερω που γινεται...
Παλιοτερα μετρουσα κ εγω αλλα παντα πιστευα οτι πρεπει να τρωω οσο λιγοτερο γινεται για να χασω κ γενικα ετρωγα παρα πολυ....
Τωρα τελευταια με τη νηστεια τρωω τοσο λιγο..αν κ οι θερμιδες μαζευονται..εσυ θα το καταλαβαινεις...
Α! κ οι θερμιδες που παιρνεις για να συντηρεισαι δεν ειναι πολλες??Εγω βρηκα κατι στο internet κ βγηκε οτι πρεπει να παιρνω 1500 περιπου...αρα για να χασω .....πολυ λιγοτερες....

Εχω ενα θερμιδομετρητη κοκκινο νομιζω καπου διαβασα οτι πολλοι τον εχουν...ειναι εγκυρος γιατι μου φαινεται λιγο παλιος...

View user's profile View All Posts By User U2U Member
mtsek85
Θαμώνας

Registered: 23/2/09
Member Is Offline

Mood: διαθεση ουράνιο τόξο... μαύρη... άσπρη... κλπ...
Warnings:

[*] posted on 19/3/09 στις 13:33

ερώτηση...
το να φάμε κάποιο γλύκισμα με λίγες θερμίδες είναι αμαρτία? Περιορίζονται και αυτά από τις δίαιτές μας...?

(πχ ζελέ ή μπισκοτάκια με λίγες θερμίδες -έχω βρει κάποια θεϊκά τα οποία αναγράφει η συσκευασία πως έχουν 20 θερμίδες τι μπισκότο, οπότε μπορούμε να έχουμε τι γεύση τους με 3-4 μπισκοτακια...?-)

ευχαριστώ!! φιλιά σε όλες-ους

άρχισα 31/05/1 με 91κ (δική μου ζυγαρια)
υψος 1,67 με βαρύ σκελετο, κανονικη δομή σώματος
http://www.ticker.7910.org/wa__91.0__02gP00000g41MTcxaHBkfDEyMzQ1MWFqfGZ0YW5vdW1lIHN0byBzdG94by4uLiE.gif
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
chrys
Τακτικό μέλος

Registered: 9/3/09
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/3/09 στις 14:10

mtsek γεια!! Το να φαμε ενα γλυκο , σαφεστατα και δεν ειναι αμαρτια! Χωρις φυσικα να θελουμε να τα ..απενοχοποιησουμε!! Ειναι λογικο , οπως και συ θα ξερεις βεβαια, οτι πρεπει να τα περιοριζουμε ενοσω ειμαστε σε διαιτα.

Τα μπισκοτακια που βρηκες πρεπει να ειναι πολυ φοβερα! Σε βλεπω ενθουσιασμενη!Μην τα απορριψεις, αλλα η γνωμη μου ειναι να τα περιορισεις στο βαθμο που τα εχεις πραγματικη αναγκη!
Εννοω μην τα βαλεις στην καθημερινη σου διατροφη. Για να σου δωσω να καταλαβεις, χτες, μετα απο μια βδομαδα διαιτα- η πρωτη μου- και αφου εχασα το πρωτο κιλο, αιαθανθηκα μια τεραστια λαχαταρα για κατι γλυκο. Ευτυχως ειχα σοκολατα μαυρη με 70% κακαο κι εφαγα 25 γρ και ικανοποιηθηκα! Αν η διατροφη σου ειναι αρκετα αυστηρη μεσα στη μερα, τοτε τρωγε τα καθημερινα, αν ομως οχι, καλυτερα θα ηταν να τα περιορισεις στο ελαχιστο.

Ευχομαι ολα να πανε καλα και να συνεχιζεις τον αγωνα σου, οκ?
Ελπιζω να βοηθησα, εστω και λιγο!

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wuRv645/]
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wuRv645/weight.png
[/url]
chrys
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/3/09 στις 14:11

Α!! και το ζελε αν ειναι light, τρωγε με τη σεσουλα! No problem, εννοειται!

[/url]
mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/3/09 στις 14:30

καλησπερα chrys!!!
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!

Βασικά η διαιτα που προσπαθώ να ακολουθήσω θα μπορούσες να πεις πως είναι κάπως αυστηρή, αλλά λόγω των συνθηκών και όχι επειδή περιορίζω τον εαυτό μου.

Δλδ... Στη δουλειά δεν έχω τη δυνατότητα να φάω μέχρι τις 5-6 που σχολάω, οπότε θα πίνω στη διάρκεια του 8ωρου ενα φυσικο χυμό πορτοκάλι και ίσως αν καταφέρω (σπάνια) 1 γιαουρτάκι.. Τώρα κ με αυτά τα μπισκοτάκια που λέω, θα τσιμπήσω 4 για να κόψω την πείνα...

Το μεσημέρι θα φάω ένα νορμάλ γεύμα (είτε πρωτεϊνη με σαλάτα, είτε όσπρια), απόγευμα κανένα γιαουρτάκι ή ζελέ φρούτων (light εννοήται) και για βράδυ (τις περισσότερες φορές δε τρόω για βράδυ γιατί το μεσημεριανό έρχεται αργα) ή σαλάτα, ή μικρή ποσότητα πρωτεινης με σαλάτα ή γιαουρτάκι. Σπανια, αν πάρουμε κάτι απεχω θα τσιμπήσω κάτι διαφορετικό (πχ χθες φάγαμε κινέζικο όπότε πήρα ρύζι ατμού με κοτόπουλο, αυγό και λαχανικα).

Γενικά αυτή τη διατροφή ακολουθώ εδώ και 1μιση μήνα, το αποτέλεσμα είναι -4 και συνεχίζω...

Αυτές τις μέρες έχω κολλήσει λιγο αλλά δε το βάζω κάτω... Προσπαθώ να πηγαίνω και γυμναστήριο, αν και με τη δουλειά είναι αρκετά δύσκολο!) Ξέρω πως δεν είναι κ τόσο σωστή η διατροφή που ακολουθώ, ελπίζω στο μέλλον να τη στρώσω καλύτερα! Για την ώρα τουλαχιστον οι πόντοι φεύγουν!

(ήταν τέλεια προχθες που έβαλα στη βόλτα μου ενα ψαράδικο παντελονακι νο3 που είχα πάνω από ένα χρόνο να το κουμπώσω!!!!)

:) :) :)

http://www.ticker.7910.org/wa__91.0__02gP00000g41MTcxaHBkfDEyMzQ1MWFqfGZ0YW5vdW1lIHN0byBzdG94by4uLiE.gif
View user's profile View All Posts By User U2U Member This user has MSN Messenger
IOANNA28
Μέλος
**

Registered: 10/3/09
Member Is Offline

Mood: σταθερα αισιοδοξη
Warnings:

[*] posted on 19/3/09 στις 15:16

Μαρακι σ ευχαριστω για το κιλο,καλη συνεχεια και σε σενα,να σαι καλα!

Samantha σ ευχαριστω και σενα!Και στα δικα σου τα κιλακια ευχομαι μειωση!Το μεταβολισμο μου τον εχω μετρησει σε ενδοκρινολογο και ειναι σιγουρα τοσο.Ισως ακουγεται πολυ,αλλα μαλλον ειμαι λιγο τυχερη.Εχω γυμναστει και αρκετα στη ζωη μου και ισως να εχει παιξει το ρολο του .Επισης δεν ειχα και ποτε πολλα σκαμπανεβασματα στο βαρος μου..Μην εμπιστευεσαι αυτα τα τεστ στο ιντερνετ,ειχα κανει και εγω και μου βγαζουν 1600 θερμιδες για να συντηρουμαι μονο.Εγω με 1600 χανω..Καθε οργανισμος ειναι τελειως μα τελειως διαφορετικος.Να πας σε εναν γιατρο η σε ιατρειο παχυσαρκιας σε καποιο νοσοκομειο για να σου πουν ακριβως ποσες θερμιδες πρεπει να παιρνεις για να συντηρεισαι.Απο εκει ξεκινα.Να δεις πρωτα τι περιθωρια σου δινει το σωμα σου και απο εκει και περα να δεις εσυ τι μπορεις να κανεις,τι περναει απο το χερι σου.Αυτος ο κοκκινος ειναι της lala cook?Αν ναι,εχει βγει και καινουριος πιο αναλυτικος και ακριβης.Και θα χρειαστεις και μια ζυγαρια κουζινας.Αυτα!ματσα μουτσα!

Mtsek85 κανενα γλυκακι που και που χωραει,μια καλη λυση για γλυκο νοστιμο και χωρις πολλες θερμιδες ειναι να φας μια σοκοφρετα.Δε θυμαμαι τωρα ακριβως ποσο εχει,αλλα εχει σιγουρα κατω απο 200 θερμιδες και σε ικανοποιει για γλυκο.Εχει και τη σοκολατα του!(νομιζω πρεπει να ειναι στις 170,αλλα δεν ειμαι σιγουρη)Επισης,αν σου αρεσουν τα λουκουμια ειναι και αυτα μια ασφαλης γλυκια λυση.Μπραβο για τα κιλα και για το παντελονι που κουμπωσε!

http://ticker.7910.org/wa__67__01Kg00000g41MDAxMzk0Mmh8NjU0NTQ0aHBhfCYjOTY1OyYjOTY4OyYjOTU5OyYjOTYyOyAxLDY5.gif
chrys
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/3/09 στις 15:36

mtsek μια χαρα τη βρισκω τη διατροφη σου! και σε ενα μηνα -4??? Σουπερ!

Συνεχισε ετσι οπως εισαι και με το γυμνστηριο το οποιο ειναι φοβερη βοηθεια, και θα πας τελεια, οπως ηδη τα πας!!

Το να βρεις light εκδοχες γλυκων νομιζω οτι ειναι το πιο ευκολο και δε χρειαζεσαι τη βοηθεια μου πιστευω.Μπορεις, οπως ειπε και η Ιωαννα πιο πανω, να φας μια σοκοφρετιτσα, ενα παστελακι, μια μπαρα με σοκολατα κτλ. Εγω καμια φορα, σε φαση που δεν υπαρχει τιποτα στο σπιτι-το φροντιζω αυτο οσο μπορω!!- βαζω πανω σε ψωμι ολικης με ενα κουταλακι μελι η μαρμελαδα χωρις ζαχαρη και ειμαι κομπλε! και με ...ησυχη συνειδηση οτι δεν παρεκτραπηκα! χαχα!

Εισαι σε καλο δρομο, μη φοβασαι! Ολα καλα!!
Φιλακια!

[/url]
samantha
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 19/3/09 στις 23:45

Σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες Ιωαννα κ θα οργανωθω σιγουρα(το'χω παρει πολυ ζεστα το θεμα-καιρος ηταν!!)Κ ναι αυτος ειναι ο θερμιδομετρητης...θα τον αλλαξω!!!

mtsek πολλα μπραβο για το αποτελεσμα σου..κ 4 κιλα σε 1 μηνα ειναι καταπληκτικο!!! :0

Για να μην ξεχνιομαστε ομως κ για να δειτε ποσο ευκολα παρασυρομαι σημερα εφαγα:
1 μπανανα μεγαλη 8α'λεγα
2 φρυγανιες κ 50 γρ τυρι για πρωινο
1 πακετακι μπισκοτα αλμυρα 50 γρ το βραδυ
κ 4 μετρια κομματια χαλβα τελειο τωρα πριν λιγο.....το παρακανα σημερα αλλα τον εφτιαξε η γιαγια μου το χαλβα κ ηταν θεικος!!!!!_τον εχει αφησει στο τραπεζι κ τον φλερταρω απο μακρια!!! lol θα παω για νανι μηπως κ ξεχαστω!!!!

mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 20/3/09 στις 10:08

Καλημέρα σε όλες-ους!!!

Αν και χθες, βάση διαιτόλογίου, έφαγα κανονικά, έχω τρομερές ενοχές γιατί ήταν παραπάνω από αυτά που καταναλώνω καθημερινά...

πρωι, ένα χυμό φρούτων, 4 μπισκοτακια
μεσημερι (γυρω στις 6 βασικα) 2 πιρουνιες μακαρονια ρυζιου με μια κουταλια σαλτα ντοματα κ ενα κουταλακι τυρι τριμμένο

μετά από καμια ωρίτσα 1 γιαουρτάκι 2%

βράδυ (περίπου στι 10) μια αρκετά μικρή μπριζόλα, σαλατα λάχανο (γενικά κοιμάμαι πολύ αργά -μετά τις 2 λόγω δουλειάς-, οπότε με πέρνει να τρώω και λίγο αργά...)

Σήμερα που ζυγίστηκα με είδα στα 90 πάλι (αντι 89) και απογοητεύθηκα... Ξέρω ξέρω όχι καθημερινή αναφορά! Αλλά ήμουν περίεργη, γιατί ένιωθα και νιώθω τρελό φούσκωμα απο χθες και ήθελα να δω που βρισκόμαστε.....

φιλάκια πολλά!!!

mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 20/3/09 στις 11:49

καλημέρα Piggy!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!!! Προσπαθώ να ακολουθώ αυτό το πρόγραμμα κ εγώ στην καθημερινότητα μου. Η πλακα είναι πως δεν πεινάω ολο το πρωί που δεν τρώω! :)

IOANNA28
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 20/3/09 στις 12:09

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ

Πρωινο=1 φετα ψωμι ασπρο(90),1 φετα τυρι κιτρινο πληρες(70),1 καφες με πολυ γαλα χωρις ζαχαρη(80) }=(240 θερμιδες)
Δεκατιανο=1 μετρια μπανανα(100),1 κακαο ροφημα με 2 κουταλακια κακαο και 1 1/2 κουταλακι ζαχαρη(80) }=(180 θερμιδες)
Μεσημερι=2 φετες ασπρο ψωμι(180),2 φετες τυρι κιτρινο πληρες(140),100 γρ.αβοκαντο(100) }=(420 θερμιδες)
Aπογευμα=3 πορτοκαλια(270),1 χυμο 350ml (210),1 τσαι με 1 1/2 κουταλακι ζαχαρη(30),1 φετουλα ψωμι ασπρο(70) με 1 κουταλια μαρμελαδα πορτοκαλι(120) }=(700 θερμιδες).
Βραδυ=ομελετα σε αντικολλητικο τηγανι με 3 αβγα(240),2 φετες τυρι(140),σπανακι φρεσκο ψιλοκομμενο(10),1 φετα ψωμι ασπρο(90),1 ποτηρι κοκα κολα light(0) }=(480 θερμιδες)

Συνολο=2020 θερμιδες
Ασκηση=20 λεπτα γρηγορο περπατημα

(Το απογευμα το ξεσκισα)(Ρε γμτο και εγω ελεγα αυριο να φαω λιγο πιο ελευθερα,αλλα σημερα πεινουσα,θα δω τωρα τι θα κανω αυριο.Anyway,μονολογω)

http://ticker.7910.org/wa__67__01Kg00000g41MDAxMzk0Mmh8NjU0NTQ0aHBhfCYjOTY1OyYjOTY4OyYjOTU5OyYjOTYyOyAxLDY5.gif
mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 20/3/09 στις 14:36

Παρασκευή 20/03/09...

χυμός πορτοκάλι (ένα κουτάκι των 500ml μέχρι κ αυτή την ώρα δεν έχω τελειώσει) + 6 μπισκοτάκια πορτοκάλι (σύνολο 340 θερμίδες)

για μεσημεριανό (κατά τις 6 που σχολάω) λέω ψαράκι φιλετο με σαλατούλα...

IOANNA28
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 20/3/09 στις 16:13

Piggy να σε ρωτησω,αυτο που ειπες για το χυμο πορτοκαλι που το στηριζεις?Μονο αν εχει καποιος ελκος η κατι τετοιο δεν τον πειραζουν τα οξινα?Αυτο δεν εννοεις οταν λες πως μετα πεινας?Γιατι εγω πινω συχνα χυμους πορτοκαλιου k δεν εχω παρατηρησει αυξηση της ορεξης μετα...Μου αρεσει η διαιτα σου,καλη συνεχεια!Αυτα τα υποκαταστατα γευματος τα εχω σκεφτει και εγω για μεσημεριανο,αλλα μηπως ειναι τελειως ανθυγιεινα?Δεν ξερω,δεν το εχω ψαξει...Σε χορταινουν περισσοτερο απο ενα απλο τοστ?(Σορυ για τις πολλες ερωτησεις)

samantha
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 20/3/09 στις 21:41

Εχω νευρακια σημερα γιατι εφαγα απιστευτα πολυ..ειναι επειδη δουλευα πρωι...

1/2 λιτρο χυμο
100γρ τυρι
2 φετες ψωμι μεγαλες
300 κ παραπανω γραμμαρια χαλβα(τον οποιο επιτελους βαρεθηκα κ δεν θα ξαναφαω)
1 κομματι κομποστα οχι ροδιακινο,το αλλο φρουτο (κιτρινο με κουκουτσι)
τη γεμιση μιας ντοματας γεμιστης(το εξω δν μ'αρεσει)
κ μολις εφτιαξα κ ειμαι ετοιμη να φαω ποπ-κορν

Αυτα.....θα ζυγιστω τωρα τη δευτερα..ελπιζω μεχρι τοτε να εχω χασει τπτ.... :P

Αυτο για τα υποκαταστατα αν θελετε αναλυστε τα περισσοτερο..δν εχω ιδεα τι γινεται,αλλα να τα δοκιμασω κ εγω!!

IOANNA28
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/3/09 στις 10:50

ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΜΑΡΤΙΟΥ

Πρωινο=1 φετα ψωμι ασπρο(90) και 1 φετα τυρι κιτρινο πληρες(70),1 καφες με πολυ γαλα χωρις ζαχαρη(60) }=(220 θερμιδες)
Δεκατιανο=1 μετρια μπανανα }=(100 θερμιδες)
Μεσημερι=τα 3/4 απο ενα μεγαλο κλαμπ σαντουιτς με πατατες τηγανητες(730)
Απογευμα=1 καφες με 3 κουταλακια ζαχαρη(60) και αρκετο γαλα(50),1 μηλο(100) }=(210 θερμιδες)
Βραδυ=2 φλιτζανια του τσαγιου μακαρονια καμενα με λιγο βιταμ(320) ανακατεμενα με τονο σε νερο(100) και 2 φρεσκιες ντοματες(80) }=(500 θερμιδες)

Συνολο=1760 θερμιδες
Ασκηση=τιποτα

ginger
Μέλος
**

Registered: 14/12/08
Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/3/09 στις 13:10

Ωραίω τόπικ, θα συμμετέχω κι εγώ! Για να διατηρήσω το βάρος μου χρειάζομαι 1590 θερμίδες. Άρα για να χάσω, νομίζω πως είναι καλά αν παίρνω 1200 - 1400 ημερησίως.
Ξεκινάμε από σήμερα, Σάββατο, 21 Μαρτίου 2009

1 κ. γλ. ζάχαρη με τον καφέ 20 θερμίδες
1 παξιμαδάκι ολικής 57 θερμίδες
1 φέτα μορταδέλα 80 θερμίδες
Σύνολο 157 θερμίδες.

nothing is real but the way that I feel
ginger
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/3/09 στις 17:18

Και συνεχίζω.
Μεσημεριανό:
Μία σαλάτα mexicana Rio mare 376 θερμίδες και 140 γρ. σπανακόπιτα 402 θερμίδες.
Συν τα πρωινά, έφτασα τις 935. Ώς τις 1400 μου μένουν άλλες 465 θερμίδες. Ίσως ένα δυο ποτά συνοδεία... αγγουριού και όχι ξηρών καρπών από σήμερα... Φιλιά, καλή συνέχεια! :)

samantha
Τακτικό μέλος

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/3/09 στις 22:11

σημερα γουρουνιασα ακομα πιο πολυ...κ η νυχτα θα ειναι μεγαλη..
αν μπορεσω ν ατα θυμηθω ολα εφαγα:
100γρ τυρι
4 φετες ψωμι
τον τελευταιο χαλβα(2 φετες)
30γρ σοκολατα υγειας
1 μουστοκουλουρο

α κ παχυνα εννοειται εφτασα παλι 70,3 κιλα για την ακριβεια :(

ginger
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 21/3/09 στις 22:30

Μη στενοχωριέσαι Σαμάνθα μου, κι εγώ συνεχίζω ακάθεκτη...
+ μία φέτα ψωμί του τόστ, μία φέτα ζαμπόν και μία τυρί, 187 θερμίδες. Ελάχιστες έμειναν πια. Και ξέρω ότι θα πιω και κανένα ποτάκι, ελπίζω μόνο να μην μου ανοιξει η όρεξη...

IOANNA28
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 22/3/09 στις 10:40

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΜΑΡΤΙΟΥ

Πρωινο=1 φετα ψωμι ασπρο(80),1 φετα τυρι κιτρινο πληρες(70),1 καφες με πολυ γαλα χωρις ζαχαρη(80) }=(230 θερμιδες)
Δεκατιανο=1 μπανανα }=(100 θερμιδες)
Μεσημερι=1 μεγαλο κομματι μουσακα (850),τυρι φετα μιση μεριδα εστιατοριου (150),1/2 φετα ψωμι (50),λιγο σαλατα μαρουλι-ροκα(50) }=(1100 θερμιδες)
Απογευμα=τα 3/4 απο ενα ψιλομεγαλο κομματι γαλακτομπουρεκο(310),1 καφε με 1 κουταλακι ζαχαρη(20) }=(330 θερμιδες)
Bραδυ=1 πιτογυρο "απ ολα"(700),3 σοκολατακια(210),1 ποτηρι κρασι κοκκινο(150) }=(1060 θερμιδες)

Συνολο=2820 θερμιδες,χαλια χαλια χαλια σημερα,πως ξεφυγα ετσι,πω,πω,παρασυρθηκα.Απο αυριο σοβαρευομαι,απαπα.

ginger
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 22/3/09 στις 12:16

Χτες βράδυ όπως το περίμενα ξέφυγα... Αμ τι τό'θελα η έρημη να ξεκινήσω θερμιδομέτρηση σαββατιάτικα? Συνεχίζω όμως κανονικά να μετράω θερμίδες, αυτή τη φορά δεν το βάζω κάτω. Προς ώρας λοιπόν:
καφέ με 1 κ.γλ. ζάχαρη= 20 θερμίδες

IOANNA28
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/3/09 στις 11:17

Eλπιζω να συγκροτηθω γιατι χτες εκτροχιαστηκα.

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ

Πρωινο=1 φετα ψωμι ασπρο(80),1 φετα τυρι κιτρινο πληρες(70),1 καφες με πολυ γαλα χωρις ζαχαρη(80) }=(230 θερμιδες)
Δεκατιανο=τιποτα
Μεσημερι=μισο σαντουιτς με τυρι-ζαμπον-μαγιονεζα(450),3/4 του ποτηριου χυμο συσκευασμενο(110) }=(560 θερμιδες)
Απογευμα=1 μικρο μηλο καθαρισμενο(70),1 μεγαλο πορτοκαλι(100),1 τσαι με 1 1/2 κουταλακι ζαχαρη(30) }=(200 θερμιδες)
Βραδυ=2 κουπες ρυζι(450),4 φετες τυρι κιτρινο πληρες(280),2 φετες ψωμι μαυρο(140) }=(870 θερμιδες)

Συνολο=1860 θερμιδες
Ασκηση=τιποτα

(Το προοριζα για λιγοτερο το σημερινο,μου εχει ανοιξει η ορεξη απο προχθες...ελπιζω σε κατι καλυτερο αυριο...)

mtsek85
Θαμώνας

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/3/09 στις 13:27

καλημέρα σε όλους!!!

Λοιπόν... Σάββατο 21/03

πρωινό χυμός πορτοκάλι
μεσημέρι μια πιρουνιά κρέας ψητό στο φούρνο και περίπου 10 μικρές πατατες ψητές
βράδυ μερικά ποπ κορν κ λίγη Coca cola

Κυριακή

πρωινό ένα γιαουρτάκι 2% + χυμό πορτοκάλι
μεσημέρι2 κουταλιες της σούπας χυλοπτες κοκκινιστές + μισό στιθος κοτόπουλο βραστό
βράδυ μισή σπανακόπιτα + 3 ποτήρια κρασί

Έφυγα κάπως από τα όρια, αλλά σε σχέση με άλλες εποχές χαίρομαι και για αυτά που έφαγα!!!

IOANNA28
Μέλος
**

Member Is Offline

Warnings:

[*] posted on 23/3/09 στις 17:22

mtsek85 μηπως τρως πολυ λιγο?Δε ζαλιζεσαι?Βεβαια ο καθενας ξερει καλυτερα τον οργανισμο του,αλλα μηπως δεν ειναι πολυ καλο και για το μεταβολισμο σου να τρως τοσο λιγο?Καλη συνεχεια να εχεις!

Pages:  1  ..  21  22  23  24  25  ..  867

Διατροφική νοημοσύνη: Η απάντηση στη βουλιμία, την πολυφαγία και την παχυσαρκία  Στο βιβλιοπωλείο Ψυχολογίας του E-Psychology.gr
Διαβάστε Αναλυτικά

Go To Top